Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 PROOSVÄLI, Anneli EG  EST 
2 ANIS, Dinara TM  EST 
3 KASE, Agnes IRINEVI  EST 
4 KAPITONENKO, Polina SBSKD  EST 
5 ALBERG, SANDRA EG  EST 
6 LAASIK, MADLI EG  EST 
7 BARANOVA, Albina LEG  EST 
8 AIT, Amelia SBSKD  EST 
9 LUDIKAINEN, Anna Maria PK  EST 
10 GAVRILJUK, Anastassia Mia   TM  EST 
11 ZAPEVALOVA, Gloria   TM  EST 
12 MIRONOV, Leana   PK  EST 
13 NÕGENE, Alexandra   TM  EST 
14 ŠATUNOVA, Alice   TM  EST 
15 SHUBINA, Sofia   SBSKD  EST 
16 KORKINEN, Karina   TM  EST 
17 MATINJAN, Anuš   TM  EST 
18 SOLOVJOVA, Sofia   TM  EST 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
NÕGENE, Alexandra
TM / EST
1 V5 D1 V5 D2 D0 2 0.40 13 22 -9
SOLOVJOVA, Sofia
TM / EST
2 D3 D0 D4 D2 D1 0 0.00 10 25 -15
PROOSVÄLI, Anneli
EG / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 1 +24
MIRONOV, Leana
PK / EST
4 D4 V5 D0 V5 D1 2 0.40 15 22 -7
BARANOVA, Albina
LEG / EST
5 V5 V5 D0 D3 D3 2 0.40 16 19 -3
AIT, Amelia
SBSKD / EST
6 V5 V5 D0 V5 V5 4 0.80 20 10 +10

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
ZAPEVALOVA, Gloria
TM / EST
1 D0 D2 D1 D1 D2 0 0.00 6 25 -19
ANIS, Dinara
TM / EST
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 5 +20
ŠATUNOVA, Alice
TM / EST
3 V5 D2 V5 D2 D3 2 0.40 17 20 -3
SHUBINA, Sofia
SBSKD / EST
4 V5 D0 D3 V5 V5 3 0.60 18 16 +2
ALBERG, SANDRA
EG / EST
5 V5 D2 V5 D2 V5 3 0.60 19 14 +5
LUDIKAINEN, Anna Maria
PK / EST
6 V5 D1 V5 D3 D1 2 0.40 15 20 -5

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
MATINJAN, Anuš
TM / EST
1 V5 V5 D0 D4 D0 2 0.40 14 22 -8
KORKINEN, Karina
TM / EST
2 D3 V5 D1 V5 D1 2 0.40 15 20 -5
GAVRILJUK, Anastassia Mia
TM / EST
3 D4 D2 D1 D1 D2 0 0.00 10 25 -15
KAPITONENKO, Polina
SBSKD / EST
4 V5 V5 V5 D1 V5 4 0.80 21 11 +10
LAASIK, MADLI
EG / EST
5 V5 D3 V5 V5 D4 3 0.60 22 16 +6
KASE, Agnes
IRINEVI / EST
6 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.80 24 12 +12

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 PROOSVÄLI, Anneli EG  EST  1.00  25  +24  Advanced
2 ANIS, Dinara TM  EST  1.00  25  +20  Advanced
3 KASE, Agnes IRINEVI  EST  0.80  24  12  +12  Advanced
4 KAPITONENKO, Polina SBSKD  EST  0.80  21  11  +10  Advanced
5 AIT, Amelia SBSKD  EST  0.80  20  10  +10  Advanced
6 LAASIK, MADLI EG  EST  0.60  22  16  +6  Advanced
7 ALBERG, SANDRA EG  EST  0.60  19  14  +5  Advanced
8 SHUBINA, Sofia   SBSKD  EST  0.60  18  16  +2  Advanced
9 ŠATUNOVA, Alice   TM  EST  0.40  17  20  -3  Advanced
10 BARANOVA, Albina LEG  EST  0.40  16  19  -3  Advanced
11T LUDIKAINEN, Anna Maria PK  EST  0.40  15  20  -5  Advanced
11T KORKINEN, Karina   TM  EST  0.40  15  20  -5  Advanced
13 MIRONOV, Leana   PK  EST  0.40  15  22  -7  Advanced
14 MATINJAN, Anuš   TM  EST  0.40  14  22  -8  Advanced
15 NÕGENE, Alexandra   TM  EST  0.40  13  22  -9  Eliminated
16T SOLOVJOVA, Sofia   TM  EST  0.00  10  25  -15  Eliminated
16T GAVRILJUK, Anastassia Mia   TM  EST  0.00  10  25  -15  Eliminated
18 ZAPEVALOVA, Gloria   TM  EST  0.00  25  -19  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) PROOSVÄLI, Anneli
EG / EST
 
  (1) PROOSVÄLI, Anneli
EG / EST
 
(16) -BYE-   
    (1) PROOSVÄLI, Anneli
EG / EST
 
(9) ŠATUNOVA, Alice
TM / EST
 
  10 - 0 
  (8) SHUBINA, Sofia
SBSKD / EST
 
 
(8) SHUBINA, Sofia
SBSKD / EST
 
10 - 6   
    (1) PROOSVÄLI, Anneli
EG / EST
 
(5) AIT, Amelia
SBSKD / EST
 
  10 - 3 
  (5) AIT, Amelia
SBSKD / EST
 
   
(11T) LUDIKAINEN, Anna Maria
PK / EST
 
10 - 6     
    (4) KAPITONENKO, Polina
SBSKD / EST
 
 
(13) MIRONOV, Leana
PK / EST
 
  10 - 8   
  (4) KAPITONENKO, Polina
SBSKD / EST
 
 
(4) KAPITONENKO, Polina
SBSKD / EST
 
10 - 5   
    (1) PROOSVÄLI, Anneli
EG / EST
 
(3) KASE, Agnes
IRINEVI / EST
 
  10 - 8 
  (3) KASE, Agnes
IRINEVI / EST
 
   
(14) MATINJAN, Anuš
TM / EST
 
10 - 4     
    (3) KASE, Agnes
IRINEVI / EST
 
   
(11T) KORKINEN, Karina
TM / EST
 
  10 - 5     
  (6) LAASIK, MADLI
EG / EST
 
     
(6) LAASIK, MADLI
EG / EST
 
10 - 9       
    (2) ANIS, Dinara
TM / EST
 
 
(7) ALBERG, SANDRA
EG / EST
 
  10 - 5   
  (7) ALBERG, SANDRA
EG / EST
 
   
(10) BARANOVA, Albina
LEG / EST
 
10 - 4     
    (2) ANIS, Dinara
TM / EST
 
 
(15) -BYE-    8 - 5   
  (2) ANIS, Dinara
TM / EST
 
 
(2) ANIS, Dinara
TM / EST
 
   
   

Final Results
Event finished at 2:01 PM
Place Name Club(s) Country
1 PROOSVÄLI, Anneli EG  EST 
2 ANIS, Dinara TM  EST 
3T KASE, Agnes IRINEVI  EST 
3T KAPITONENKO, Polina SBSKD  EST 
5 AIT, Amelia SBSKD  EST 
6 LAASIK, MADLI EG  EST 
7 ALBERG, SANDRA EG  EST 
8 SHUBINA, Sofia SBSKD  EST 
9 ŠATUNOVA, Alice TM  EST 
10 BARANOVA, Albina LEG  EST 
11T LUDIKAINEN, Anna Maria PK  EST 
11T KORKINEN, Karina TM  EST 
13 MIRONOV, Leana PK  EST 
14 MATINJAN, Anuš TM  EST 
15 NÕGENE, Alexandra TM  EST 
16T SOLOVJOVA, Sofia TM  EST 
16T GAVRILJUK, Anastassia Mia TM  EST 
18 ZAPEVALOVA, Gloria TM  EST