Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Borissovale karikasarja üldvõit!

Borissovale karikasarja üldvõit!

05.06.2017

Reedel toimus Harrastusvehklejate hooaja viimane turniir KevadMõõk 2017, millega ühtlasi tõmmati joon alla ka septembris alanud Neljapäevakute Karikasarjale.

Hooaja viimane turniir peeti eraldi nii nais- kui ka meesharrastajatele. Mehi asus võistlustulle 16 ning naisi 6.

Meeste turniiril näitasid alagrupiturniiril kõige kindlamat vehklemist Kaur Talpsep, Margus Andresson ja Mikk Hein, kes kõik läbisid alagrupiringi täiseduga ning said põhitabelisse vastavalt asetused 1.-3.

Juba esimeses ringis peeti maha esimene põnevuskohtumine, kui seisult 1:1 läksid Sergei Shishikin ja Eduard Ehala järjest passiivsuse peale välja, kuni kohtunik pani tabloole viimase minuti ning loosis prioriteedi mis läks Ehalale. Peale paari üheaegset torget suutis esimese üksiku torke sooritada Ehala ning see tähendas, et Shishikinil tuli matši päästmiseks sooritada kaks puhast torget. 15 sekundit enne lõppu sooritas Sergei esimese üksiku torke ning kui vehelda jäi veel 7 sekundit, siis õnnestus Sergeil omakorda 5:4 juhtima minna. Järele jäänud sekundite jooksul jõudis Ehale küll 3 korda veel torkeni, kuid need olid üheaegsed torked, mis sobisid Sergeile. Matši võitis seega Sergei seisuga 8:7

Järgmises ringis tuli Sergeil aga vastu võtta kaotus esimesena esetatud Kaur Talpsepalt seisuga 15:11. Lisaks Kaurile jõudsid poolfinaalidesse veel Rusalan Jakimov, kes oli seisuga 15:13 parem Taavi Sadamast. Samuti Dmitri Fadejev, kes alistas Mikk Heina seisuga 15:4 ja Margus Andresson, kes oli seisuga 15:7 parem Hardi Tammest.

Esimeses poolfinaalis kohtusid omavahel Kaur Talpsep ja Ruslan Jakimov ning sellest kohtumisest väljus võitjana Kaur seisuga 15:7.

Teises poolfinaalis oli Margus Andresson seisuga 15:11 parem Dmitri Fadejevist.

Nagu harrastajate turniiridel tavaks on saanud, siis peeti ka kolmanda koha matš. Kolmanda koha teenis Ruslan, kes otsustavas kohtumises alistas Dmitri seisuga 15:12

Finaalkohtumine Kauri ja Marguse vahel kujunes aga mõnevõrra üllatuslikult väga ühepoolseks ning Margus võitis hooaja viimase turniiri finaali väga veenva 15:4 võiduga.

KEVADMÕÕK 2017 MEESTE TURNIIRI TULEMUSED:

Naiste turniiril kohtusid esimeses poolfinaalis esimesena asetatud Marina Borissova ning tabelisse viienda asetuse saanud Kaire Pekkerman. Kohtumine oli väga tasavägine ning alles matši otsustavatel hetkedel suutis paari torkelise edu saavutada Kaire ning seisuga 15:12 kohtumise võita.

Teises poolfinaalis kohtusid omavahel teisena asetatud Hip Kõiv ning tabelisse kolmanda asetuse saanud Natalja Kuznetsova. Kohtumise võitis suhteliselt veenvalt Hip seisuga 15:7.

Kui meeste finaalis kadus põnevus juba suhteliselt kiiresti, siis naiste finaal oli publikule märka huvitavam. Terve kohtumine kulges punkt punktis kuni hetkeni, mil Hipul õnnestus kolme punktiline vahe sisse vehelda ning 13:10 ette minna. Seejärel aga Kaire kogus ennast ning sooritas neli vastuseta jäänud torget kätte ning läks omakorda 14:13 finaali juhtima. Mõlemad vehklejad otsisid oma momenti kätte torkeks ning esimesena oli täpsem Hip, kes viigistas seisu 14:14. Kuna nii Hipule kui ka Kairele olid edu toonud just kätte torked, siis torkemomenti kätte otsiti ka otsustava torke puhul. Taaskord oli täpne Hip ning sellega saavutas ta 15:14 turniirivõidu.

Tasub ära märkida, et ka eelmisel kevadel toimunud turniil saavutas esikoha Hip, kes oli ka siis pingelises finaalis parem Kairest.

Kolmanda koha saavutas Marina Borissova, kes otsustavas kohtumises alistas Natalja Kuznetsova seisuga 15:12

KEVADMÕÕK 2017 NAISTE TURNIIRI TULEMUSED:

Neljapäevakute Karikasarja üldvõitjaks tuli aga Marina Borissova, kes kogus kokku 629 punkti. Teise koha saavutas Kaire Pekkerman  (599 punkti) ning kolmanda koha saavutas eelmise aasta üldvõitja Segrei Shishikin (546 punkti), kes ulatas Marinale üle ka üldvõitja rändkarika.

Aktiivseimaks harrastusvehklejaks oli Mikk Hein, kes osales sel hooajal kõikide etappidel!

Kokku sai harrastajate karikasarjas edetabelipunkte 39 harrastusvehklejat, mis on ka uueks osalejate rekordiks.

NELJAPÄEVAKUTE KARIKASARJA 2016/2017 LÕPLIK JÄRJESTUS:

GALERII:

Viimased uudised

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]

Edukad Eesti meistrivõistlused (fotod)

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 3 medalit! Laupäeval Saku valla spordikeskuses peetud Eesti MV-l läksid vehklemisrajale 47 meesvehklejat ning 40 naisvehklejat, kelle seas 34 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast ja omad medalilootused. Individuaalvõistluse parima tulemuse eest hoolitsesid meie meesvehklejad. Eesti meistriks tuli SBSK Draakon vehkleja Ilian Bobrov, kes finaalkohtumises oli parem Tartu Kalevit esindavast Ruslan […]