Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Borissovale karikasarja üldvõit!

Borissovale karikasarja üldvõit!

05.06.2017

Reedel toimus Harrastusvehklejate hooaja viimane turniir KevadMõõk 2017, millega ühtlasi tõmmati joon alla ka septembris alanud Neljapäevakute Karikasarjale.

Hooaja viimane turniir peeti eraldi nii nais- kui ka meesharrastajatele. Mehi asus võistlustulle 16 ning naisi 6.

Meeste turniiril näitasid alagrupiturniiril kõige kindlamat vehklemist Kaur Talpsep, Margus Andresson ja Mikk Hein, kes kõik läbisid alagrupiringi täiseduga ning said põhitabelisse vastavalt asetused 1.-3.

Juba esimeses ringis peeti maha esimene põnevuskohtumine, kui seisult 1:1 läksid Sergei Shishikin ja Eduard Ehala järjest passiivsuse peale välja, kuni kohtunik pani tabloole viimase minuti ning loosis prioriteedi mis läks Ehalale. Peale paari üheaegset torget suutis esimese üksiku torke sooritada Ehala ning see tähendas, et Shishikinil tuli matši päästmiseks sooritada kaks puhast torget. 15 sekundit enne lõppu sooritas Sergei esimese üksiku torke ning kui vehelda jäi veel 7 sekundit, siis õnnestus Sergeil omakorda 5:4 juhtima minna. Järele jäänud sekundite jooksul jõudis Ehale küll 3 korda veel torkeni, kuid need olid üheaegsed torked, mis sobisid Sergeile. Matši võitis seega Sergei seisuga 8:7

Järgmises ringis tuli Sergeil aga vastu võtta kaotus esimesena esetatud Kaur Talpsepalt seisuga 15:11. Lisaks Kaurile jõudsid poolfinaalidesse veel Rusalan Jakimov, kes oli seisuga 15:13 parem Taavi Sadamast. Samuti Dmitri Fadejev, kes alistas Mikk Heina seisuga 15:4 ja Margus Andresson, kes oli seisuga 15:7 parem Hardi Tammest.

Esimeses poolfinaalis kohtusid omavahel Kaur Talpsep ja Ruslan Jakimov ning sellest kohtumisest väljus võitjana Kaur seisuga 15:7.

Teises poolfinaalis oli Margus Andresson seisuga 15:11 parem Dmitri Fadejevist.

Nagu harrastajate turniiridel tavaks on saanud, siis peeti ka kolmanda koha matš. Kolmanda koha teenis Ruslan, kes otsustavas kohtumises alistas Dmitri seisuga 15:12

Finaalkohtumine Kauri ja Marguse vahel kujunes aga mõnevõrra üllatuslikult väga ühepoolseks ning Margus võitis hooaja viimase turniiri finaali väga veenva 15:4 võiduga.

KEVADMÕÕK 2017 MEESTE TURNIIRI TULEMUSED:

Naiste turniiril kohtusid esimeses poolfinaalis esimesena asetatud Marina Borissova ning tabelisse viienda asetuse saanud Kaire Pekkerman. Kohtumine oli väga tasavägine ning alles matši otsustavatel hetkedel suutis paari torkelise edu saavutada Kaire ning seisuga 15:12 kohtumise võita.

Teises poolfinaalis kohtusid omavahel teisena asetatud Hip Kõiv ning tabelisse kolmanda asetuse saanud Natalja Kuznetsova. Kohtumise võitis suhteliselt veenvalt Hip seisuga 15:7.

Kui meeste finaalis kadus põnevus juba suhteliselt kiiresti, siis naiste finaal oli publikule märka huvitavam. Terve kohtumine kulges punkt punktis kuni hetkeni, mil Hipul õnnestus kolme punktiline vahe sisse vehelda ning 13:10 ette minna. Seejärel aga Kaire kogus ennast ning sooritas neli vastuseta jäänud torget kätte ning läks omakorda 14:13 finaali juhtima. Mõlemad vehklejad otsisid oma momenti kätte torkeks ning esimesena oli täpsem Hip, kes viigistas seisu 14:14. Kuna nii Hipule kui ka Kairele olid edu toonud just kätte torked, siis torkemomenti kätte otsiti ka otsustava torke puhul. Taaskord oli täpne Hip ning sellega saavutas ta 15:14 turniirivõidu.

Tasub ära märkida, et ka eelmisel kevadel toimunud turniil saavutas esikoha Hip, kes oli ka siis pingelises finaalis parem Kairest.

Kolmanda koha saavutas Marina Borissova, kes otsustavas kohtumises alistas Natalja Kuznetsova seisuga 15:12

KEVADMÕÕK 2017 NAISTE TURNIIRI TULEMUSED:

Neljapäevakute Karikasarja üldvõitjaks tuli aga Marina Borissova, kes kogus kokku 629 punkti. Teise koha saavutas Kaire Pekkerman  (599 punkti) ning kolmanda koha saavutas eelmise aasta üldvõitja Segrei Shishikin (546 punkti), kes ulatas Marinale üle ka üldvõitja rändkarika.

Aktiivseimaks harrastusvehklejaks oli Mikk Hein, kes osales sel hooajal kõikide etappidel!

Kokku sai harrastajate karikasarjas edetabelipunkte 39 harrastusvehklejat, mis on ka uueks osalejate rekordiks.

NELJAPÄEVAKUTE KARIKASARJA 2016/2017 LÕPLIK JÄRJESTUS:

GALERII:

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]