Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Dinara Anis on Eesti karikavõitja!

Dinara Anis on Eesti karikavõitja!

08.11.2020

7. novembril Saku Valla Spordikeskuses peetud U17 vanuseklassi Eesti karikavõistlustelt õnnestus meie neidudel – Dinara Anisel ja Karoliina Vellestel saavutada kaksikvõit  ning kui lisada sinna ka poiste võistluselt Markus Salmi kolmas koht, siis võib öelda, et saagiks oli koguni täiskomplekt medaleid!

Kui võistluspäeva hommikut alustasid tulevased finalistid suhteliselt  uniselt, kui Dinara saagiks jäi alagrupiturniirilt 3 võitu, 2 kaotust ning tabelis 13. asetus ja Karoliina sai 2 võidu ja 3 kaotusega alles 22. asetuse, siis play-off tabelis näitasid mõlemad neiud väga südikat ja võitluslikku vehklemist.

Velleste pidi juba 32 tabelis üle elama ärevad hetked, kui esimeses kohtumises  Leana Mironova (Põhjakotkas) vastu jäi 12:14 kaotusseisu, kuid siiski suutis jääda rahulikuks ning kohtumise viigistada ning lõpus ka võidutorke sooritada.

Vähemalt sama pingeline oli ka Karoliina järgmine kohtumine, kus vastaseks oli SBSK Draakon vehkleja Polina Kapitonenko. Kohtumine kulges terve matši punkt-punktis ning kohtumise lõpufaasis  oli tablool 14:14 viik. Taaskord oli otsustava torke sooritamisel kindlama ja täpsema käega Karoliina.

Veerandfinaalkohtumises suutis aga Karoliina oma paremuse juba veenvalt maksma panna ning võit vehklemisklubi IREM esindaja Adriana Riisna vastu tuli tulemusega 15:8.

Kui veerandfinaalis sai Karoliina veidi kergemini hingata, siis poolfinaalis tuli taaskord kõva heitlus maha pidada, kui vastaseks oli Haapsalust pärit En Garde noorvehkleja Julia Trynova. Meie õnneks, suutis kohtumise otsustavaid momente kindlamini vehelda Karoliina ning võit tuli torgetega 15:13.

Ka Dinara alustas oma põhiturniiri esimest kohtumist küllaltki rabedalt ning jäi Julia Vahti (Põhjakotkas) vastu 3-4 torkelisse kaotusseisu, kuid suutis kohtumise siiski enda kasuks pöörata ning 15:10 võiduga edenes järgmisesse vooru, kus läks vastamisi järgmise Põhjakotka noorvehkleja, Maria Kverfeldiga. Kohtumine lõppes meie tüdruku 15:11 võiduga.

Veerandfinaalis läks aga tõsiseks heitluseks SBSK Draakon ridades vehkleva Elizaveta Bobrovaga ning põnevust jätkus punkt-punktis kulgenud matšis kuni lõpuni. 14:13 eduseisul suutis aga Dinara teha duubeltorke, mis tagas talle 15:14 võidu ning pääsu poolfinaali.

Poolfinaalkohtumine Susanne Lannese (Tartu Kalev) vastu kulges suhteliselt sarnase stsenaariumiga kui veeranfinaalgi ning taaskord suutis Dinara 14:13 eduseisust oma rünnakuga välja teenida duubeltorke, mis tagas koha finaalis.

Meie klubi tüdrukute omavahelises kohtumises jätkus põnevust kohtumise algusfaasi, kuid matši keskel suutis Dinara sisse vehelda väikese edu, millele Karoliina  vastukäiku enam leida ei suutnud. Lõpuks vormistas Dinaara oma finaalivõidu tulemusega 15:10.

1.Dinara Anis (Tallinna Mõõk

2.Karoliina Velleste (Tallinna Mõõk)

3.Susanne Lannes (Tartu Kalev)

3.Julia Trynova (En Garde)

Väga hea võistluse tegi ka Sandra Aus, kes sai lõpuprotokolli kirja 8. koha. 16 tabelis pidi peale dramaatilist heitlust Sunanne Lannesega kibeda kaotuse vastu võtma Kristiin Nilisk. Kui veel 7 sekundit enne kohtumise normaalaja lõppu juhtis Nilisk 13:11, siis vastasel õnnestus kohtumine siiski viigistada ning lõpus ka võidutorge sooritada. Kristiinile läks protokolli kirja 14. koht.

TULEMUSED:

Noormeeste võistlusel asusid karikavõitu jahtima 33 noormeest ning omad lootused olid ka meie vehklejatel, sest stardis oli lausa 18 klubi Tallinna Mõõk vehklejat.

Alagrupiturniiri suutsid puhaste paberitega läbida 4 noormeest – Erik Tobias (SBSK Draakon), Valentin Altunin (SBSK Draakon), Markus Salm (Tallinna Mõõk) ja Oliver Laasik (En Garde), kes said play-off tabelisse vastavalt asetused 1.-4.

Suuremate probleemideta õnnestus kõigil neljal ennast välja vehelda ka poolfinaalidesse. Mõlemad poolfinaalid kujunesid küllaltki tasavägisteks ja põnevust jätkus matšide lõpuni. Eriku ja Oliveri vahelisest kohtumisest väljus 15:13 seisuga võitjana Erik ning  Markuse ja Valentini matši võitja selgitamiseks läks vaja lisaminutit. Lisaminutil oli otsustava torke sooritamisel sel korral kindlama käega Altunin ning Markusel tuli vastu võtta napp 12:11 kaotus.

Klubikaaslaste omavahelises heitluses pani suhteliselt veenvalt oma paremuse maksma Erik Tobias, võites Altuninit tulemusega  15:11.

1.Erik Tobias (SBSK Draakon)

2.Valentin Altunin (SBSK Draakon)

3.Markus Salm (Tallinna Mõõk)

3.Oliver Laasik (En Garde)

Väga hea võistluse tegid ka Nikita Šitikov ja Jan Joonas Pevkur, kes said kirja 6. ja 7. koha.

Südika võitlusega pääsesid 16-parema sekka veel ka Daniil Kuznetsov (10.), Jegor Nitšiportšik (11.), Mathias Murumaa (13.) ja Oliver Eltmaa (16.)

TULEMUSED: 

Viimased uudised

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses. Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm […]

Alanud on vastuvõtt Audentese Spordigümnaasiumisse

Audentese Spordigümnaasiumi 2021/2022. õppeaasta sisseastumise ajakava Õpilaskandidaat esitab elektroonilise sisseastumisavalduse vahemikus 01.02.2021 – 20.04.2021 Õpilaskandidaadid esitavad oma sooviavaldused spordialaliitudele 28.02.2021 Spordialaliidud esitavad õpilaskandidaatide nimekirjad EOK-le hiljemalt 15.03.2021 EOK esitab Audentesele õpilaskandidaatide nimed hiljemalt 29.03.2021 Vastuvõtuvestlused ja testid õpilaskandidaatidega toimuvad Tallinnas (Tondi 84/1) – 20.04.2021 kell 11:00 Vastuvõtuvestluste tulemused, info EOK-le ja www.audentes.ee 03.05.2021 Vastuvõtukomisjon* kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad õpilased 11.06.2021 Lepingute sõlmimine õpilaste ja õpilaste esindajatega elektroonilises kliendikeskkonnas või kohapeal Audenteses 15.–18.06.2021 kell 10–14 Tallinnas (Tondi 84/1) […]

In Memoriam – Kalle Rõõmus (15.09.1955–13.11.2020)

17.11.2020

Arhitekt Kalle Rõõmus (1955-2020). Autor/allikas: SCANPIX / PM / PEETER LANGOVITS   Lahkus vehklemisklubi Tallinna Mõõk pikaaegne president  Kalle Rõõmus (15.09.1955–13.11.2020) Kalle Rõõmus oli vehklemisklubiga Tallinna Mõõk seotud alates klubi asutamisest ning aitas klubi tegevusi korraldada ja organiseerida olles klubi pikaaegne president. Tema omanimeline arhitektuurobüroo koostas ka projekti Mustamäel asuva vehklemissaali renoveerimiseks, millest lõpuks valmis […]