Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

19.10.2015

Eesti vehklemisliidus peasekretärina töötav ning vehklemisklubis Tallinna Mõõk noorvehklejaid juhendav Jüri Salm võitis Soomes Turus peetud meeste epee MK-satelliitturniiri. Finaalis alistas ta USA vehkleja Ariel Simmonsi 15:12. Kolmandad kohad said Valgevene esindajad Pavel Dubouski ja Dzianis Paulouski.

Alagrupiturniiri kõikide võitudega lõpetanud ning sellega põhitabelisse kolmanda asetuse saanud Jüri oli esimeses ringis vaba ning seejärel alistas suhteliselt kindlate võitudeja esmalt Ryan Arieta (USA) 15:8 ja Giacomo Paolini (ITA) 15:12 ning 16 parema hulgas Gabriel Rosenbergi (SWE) 15:12.

Veerandfinaalmatši Fredrik Backeri (NOR) vastu alustas Jüri samuti väga hästi ning läks kohe alguses 3:0 juhtima, kuid esimese kolmandiku lõppedes oli ees juba vastane 5:3. Peale pausi kohtumine taas võrdsustus, kuid punkt-punkti heitluses kulges kohtumine kuni seisuni 14:12. Seejärel otsustas muidu ise rünnakuid sooritanud Jüri aga vastase rünnakuid tegema meelitada ning see tõi otsustavatel hetkedel ka edu. Viimased kolm rünakut sooritas norrakas, kuid Jüri oli kaitses kindel ning andis ka täpsed vastutorked, millega võitis väga raske kohtumise seisuga 15:14.

Poolfinaalkohtumine Pavel Dubouskiga (BLR) kujunes aga Jüri Salmi tõeliseks võimunäitamiseks. Juba esimese minutiga läks ta juhtima 6:0 ning enne kui esimene kolmandik jõudis lõppeda olid tema võidunumbriteks 15:2

Finaalkohtumises Ariel Simmonsiga (USA) kulges tasavägiselt ja mõlemapoolsete võimalustega, kuid otsustavad vahet ei õnnestunud kummalgi vehklejatest sisse  vehelda. Selliselt kulges matškuni kolmanda perioodini, kui väikese vahespurdi tegi Simmons. Jüri eduseisust 8:7 tegi vastane 4 vastuseta jäänud torget ning peale üheaegset torget oli tablool seis 9:12 vastase kasuks. Seejärel aga algas järjekordne Jüri soolo, millele vastasel ei olnud kuidagi vastata. Viimased kuus torget tegi Jüri ning sai sellega magusa turniirivõidu.

DSC_6747.NEF

Ülejäänud võistlustules olnud Eesti meesvehklejatest said Juhan Salm 11., Mike Tammoja 37., Dmitri Svõrjov 42., Mikhail Paschuk 94., Eduard Lebedev 95., Sergei Melnikov 99., Klim Gusarov 123. ja Henri Kopra 130. koha. Kokku osales 139 vehklejat.

Tulemused:

Naiste epee turniiril sai Eesti parimana Nelli Paju 10. koha. Kristina Kuusk oli 11. Katrina Lehis pidi 32 parema hulgas tunnistama Paju 14:13 paremust ja sai kokkuvõttes 27. koha. Brenda Roosimaa oli 25., Anželika Fedoruk 36. ja Liza Manajenkova 38. Kokku osales 44 vehklejat.

Naiste turniiri võitis jaapanlanna Ayaka Shimookawa, kes finaalis alistas rootslanna Kinka Barvestadi 15:9.

Tulemused:

Rohkem fotosi:

Viimased uudised

Põhjamaade MV, noored

30.08.2021

Noorte Põhjamaade Meistrivõistlused Espoos toimuvad 23.-24 oktoobril Eelregistreerimine Eesti Vehklemisliidule lõppeb aga juba 17. septembril Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osaleb võistlustel kindlasti ka meie sportlaste ja treeneritega ning reis Soome kestab reedest pühapäevani ehk 22.-24. oktoober. Selleks et saaksime hakata täpsemalt planeerima reisi, palun teavitada meid oma soovist võistlustel osaleda, kirjutades selleks juhan.salm@gmail.com VÕISTLUSTE INFO JA […]

Alustame uut hooaega!

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk alustab uue hooaja treeningutega 30. augustil! Kõik treeningud toimuvad vastavalt TUNNIPLAANILE.  – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

U20 Tallinna MV

16.08.2021

Tallinna Lahtised U20 MV epeevehklemises AEG: 04.09.2021 Tallinn Vanuse kategooria: Juuniorid (U20) Võistluspaik: Sõle Spordikeskus, Sõle tn 40a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Ajakava, juuniorid: Meeste  epee                                                  Naiste epee     09:45 Kohaloleku kinnitamise algus             15:00 Kohaloleku kinnitamise algus 10:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp              15:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp 11:00 Võistluse algus                                   16:00 Võistluse algus Reeglid: […]