Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

19.10.2015

Eesti vehklemisliidus peasekretärina töötav ning vehklemisklubis Tallinna Mõõk noorvehklejaid juhendav Jüri Salm võitis Soomes Turus peetud meeste epee MK-satelliitturniiri. Finaalis alistas ta USA vehkleja Ariel Simmonsi 15:12. Kolmandad kohad said Valgevene esindajad Pavel Dubouski ja Dzianis Paulouski.

Alagrupiturniiri kõikide võitudega lõpetanud ning sellega põhitabelisse kolmanda asetuse saanud Jüri oli esimeses ringis vaba ning seejärel alistas suhteliselt kindlate võitudeja esmalt Ryan Arieta (USA) 15:8 ja Giacomo Paolini (ITA) 15:12 ning 16 parema hulgas Gabriel Rosenbergi (SWE) 15:12.

Veerandfinaalmatši Fredrik Backeri (NOR) vastu alustas Jüri samuti väga hästi ning läks kohe alguses 3:0 juhtima, kuid esimese kolmandiku lõppedes oli ees juba vastane 5:3. Peale pausi kohtumine taas võrdsustus, kuid punkt-punkti heitluses kulges kohtumine kuni seisuni 14:12. Seejärel otsustas muidu ise rünnakuid sooritanud Jüri aga vastase rünnakuid tegema meelitada ning see tõi otsustavatel hetkedel ka edu. Viimased kolm rünakut sooritas norrakas, kuid Jüri oli kaitses kindel ning andis ka täpsed vastutorked, millega võitis väga raske kohtumise seisuga 15:14.

Poolfinaalkohtumine Pavel Dubouskiga (BLR) kujunes aga Jüri Salmi tõeliseks võimunäitamiseks. Juba esimese minutiga läks ta juhtima 6:0 ning enne kui esimene kolmandik jõudis lõppeda olid tema võidunumbriteks 15:2

Finaalkohtumises Ariel Simmonsiga (USA) kulges tasavägiselt ja mõlemapoolsete võimalustega, kuid otsustavad vahet ei õnnestunud kummalgi vehklejatest sisse  vehelda. Selliselt kulges matškuni kolmanda perioodini, kui väikese vahespurdi tegi Simmons. Jüri eduseisust 8:7 tegi vastane 4 vastuseta jäänud torget ning peale üheaegset torget oli tablool seis 9:12 vastase kasuks. Seejärel aga algas järjekordne Jüri soolo, millele vastasel ei olnud kuidagi vastata. Viimased kuus torget tegi Jüri ning sai sellega magusa turniirivõidu.

DSC_6747.NEF

Ülejäänud võistlustules olnud Eesti meesvehklejatest said Juhan Salm 11., Mike Tammoja 37., Dmitri Svõrjov 42., Mikhail Paschuk 94., Eduard Lebedev 95., Sergei Melnikov 99., Klim Gusarov 123. ja Henri Kopra 130. koha. Kokku osales 139 vehklejat.

Tulemused:

Naiste epee turniiril sai Eesti parimana Nelli Paju 10. koha. Kristina Kuusk oli 11. Katrina Lehis pidi 32 parema hulgas tunnistama Paju 14:13 paremust ja sai kokkuvõttes 27. koha. Brenda Roosimaa oli 25., Anželika Fedoruk 36. ja Liza Manajenkova 38. Kokku osales 44 vehklejat.

Naiste turniiri võitis jaapanlanna Ayaka Shimookawa, kes finaalis alistas rootslanna Kinka Barvestadi 15:9.

Tulemused:

Rohkem fotosi:

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]