Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

19. oktoober 2015

Eesti vehklemisliidus peasekretärina töötav ning vehklemisklubis Tallinna Mõõk noorvehklejaid juhendav Jüri Salm võitis Soomes Turus peetud meeste epee MK-satelliitturniiri. Finaalis alistas ta USA vehkleja Ariel Simmonsi 15:12. Kolmandad kohad said Valgevene esindajad Pavel Dubouski ja Dzianis Paulouski.

Alagrupiturniiri kõikide võitudega lõpetanud ning sellega põhitabelisse kolmanda asetuse saanud Jüri oli esimeses ringis vaba ning seejärel alistas suhteliselt kindlate võitudeja esmalt Ryan Arieta (USA) 15:8 ja Giacomo Paolini (ITA) 15:12 ning 16 parema hulgas Gabriel Rosenbergi (SWE) 15:12.

Veerandfinaalmatši Fredrik Backeri (NOR) vastu alustas Jüri samuti väga hästi ning läks kohe alguses 3:0 juhtima, kuid esimese kolmandiku lõppedes oli ees juba vastane 5:3. Peale pausi kohtumine taas võrdsustus, kuid punkt-punkti heitluses kulges kohtumine kuni seisuni 14:12. Seejärel otsustas muidu ise rünnakuid sooritanud Jüri aga vastase rünnakuid tegema meelitada ning see tõi otsustavatel hetkedel ka edu. Viimased kolm rünakut sooritas norrakas, kuid Jüri oli kaitses kindel ning andis ka täpsed vastutorked, millega võitis väga raske kohtumise seisuga 15:14.

Poolfinaalkohtumine Pavel Dubouskiga (BLR) kujunes aga Jüri Salmi tõeliseks võimunäitamiseks. Juba esimese minutiga läks ta juhtima 6:0 ning enne kui esimene kolmandik jõudis lõppeda olid tema võidunumbriteks 15:2

Finaalkohtumises Ariel Simmonsiga (USA) kulges tasavägiselt ja mõlemapoolsete võimalustega, kuid otsustavad vahet ei õnnestunud kummalgi vehklejatest sisse  vehelda. Selliselt kulges matškuni kolmanda perioodini, kui väikese vahespurdi tegi Simmons. Jüri eduseisust 8:7 tegi vastane 4 vastuseta jäänud torget ning peale üheaegset torget oli tablool seis 9:12 vastase kasuks. Seejärel aga algas järjekordne Jüri soolo, millele vastasel ei olnud kuidagi vastata. Viimased kuus torget tegi Jüri ning sai sellega magusa turniirivõidu.

DSC_6747.NEF

Ülejäänud võistlustules olnud Eesti meesvehklejatest said Juhan Salm 11., Mike Tammoja 37., Dmitri Svõrjov 42., Mikhail Paschuk 94., Eduard Lebedev 95., Sergei Melnikov 99., Klim Gusarov 123. ja Henri Kopra 130. koha. Kokku osales 139 vehklejat.

Tulemused:

Naiste epee turniiril sai Eesti parimana Nelli Paju 10. koha. Kristina Kuusk oli 11. Katrina Lehis pidi 32 parema hulgas tunnistama Paju 14:13 paremust ja sai kokkuvõttes 27. koha. Brenda Roosimaa oli 25., Anželika Fedoruk 36. ja Liza Manajenkova 38. Kokku osales 44 vehklejat.

Naiste turniiri võitis jaapanlanna Ayaka Shimookawa, kes finaalis alistas rootslanna Kinka Barvestadi 15:9.

Tulemused:

Rohkem fotosi:

Viimased uudised

Moosus, Altunin ja Murumaa võidutsesid NK etapil

10. veebruar 2019

Neljapäeval, 7. veebruaril peetud Neljapäevakute Karikasarja XX etapil saavutas 33 noorvehkleja konkurentsis U14 ja U12 vanuseklassi arvestuses esikoha Mathias Murumaa, kes finaalkohtumises alistas sarja üldliidri, Nikita Šitikovi, seisuga 15:10.   Kolmanda koha saavutas Dinara Anis, kes kolmanda koha kohtumises oli parem Daniil Kuznetsovist seisuga 15:8   XX etapi tulemused:    Sarja üldliidrina jätkab Nikita Sitikov, […]

Noormehed võitsid ECC etapi Soomes!

29. jaanuar 2019

26. ja 27. jaanuaril Espoos peetud U17 ja U14 euroopa Karikaetapid möödusid eestlastele edukalt ning rõõmustamiseks oli põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk vehklejatel. Meeskadettide koondis, kuhu kuulusid kolm Tallinna Mõõk vehklejat, saavutas 23 võistkonna konkurentsis esikoha. Võistkonda kuulusid Markus Salm, Henrik Priimägi, Kasper Tafenau ning SBSK Draakon vehkleja Erik Tobias. Finaalkohtumine Eesti – Jaapan juuresoleval […]

Võistlusnädalavahetus Soomes

25. jaanuar 2019

Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril,  peetakse Soomes, Espoos U17 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp noormeestele ja neidudele. Laupäeval on kavas individuaalturniirid ning pühapäeval peetakse võistkonnavõistlused. Pühapäeval toimub seal samas aga veel üks turniir – U14 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp poistele ja tüdrukutele. Nii laupäeval kui ka pühapäeval on vehklemisrajale asumas ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk​ vehklejad. U17 individuaalturniiril […]