Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

Jüri Salm võitis MK-satelliitturniiri

19.10.2015

Eesti vehklemisliidus peasekretärina töötav ning vehklemisklubis Tallinna Mõõk noorvehklejaid juhendav Jüri Salm võitis Soomes Turus peetud meeste epee MK-satelliitturniiri. Finaalis alistas ta USA vehkleja Ariel Simmonsi 15:12. Kolmandad kohad said Valgevene esindajad Pavel Dubouski ja Dzianis Paulouski.

Alagrupiturniiri kõikide võitudega lõpetanud ning sellega põhitabelisse kolmanda asetuse saanud Jüri oli esimeses ringis vaba ning seejärel alistas suhteliselt kindlate võitudeja esmalt Ryan Arieta (USA) 15:8 ja Giacomo Paolini (ITA) 15:12 ning 16 parema hulgas Gabriel Rosenbergi (SWE) 15:12.

Veerandfinaalmatši Fredrik Backeri (NOR) vastu alustas Jüri samuti väga hästi ning läks kohe alguses 3:0 juhtima, kuid esimese kolmandiku lõppedes oli ees juba vastane 5:3. Peale pausi kohtumine taas võrdsustus, kuid punkt-punkti heitluses kulges kohtumine kuni seisuni 14:12. Seejärel otsustas muidu ise rünnakuid sooritanud Jüri aga vastase rünnakuid tegema meelitada ning see tõi otsustavatel hetkedel ka edu. Viimased kolm rünakut sooritas norrakas, kuid Jüri oli kaitses kindel ning andis ka täpsed vastutorked, millega võitis väga raske kohtumise seisuga 15:14.

Poolfinaalkohtumine Pavel Dubouskiga (BLR) kujunes aga Jüri Salmi tõeliseks võimunäitamiseks. Juba esimese minutiga läks ta juhtima 6:0 ning enne kui esimene kolmandik jõudis lõppeda olid tema võidunumbriteks 15:2

Finaalkohtumises Ariel Simmonsiga (USA) kulges tasavägiselt ja mõlemapoolsete võimalustega, kuid otsustavad vahet ei õnnestunud kummalgi vehklejatest sisse  vehelda. Selliselt kulges matškuni kolmanda perioodini, kui väikese vahespurdi tegi Simmons. Jüri eduseisust 8:7 tegi vastane 4 vastuseta jäänud torget ning peale üheaegset torget oli tablool seis 9:12 vastase kasuks. Seejärel aga algas järjekordne Jüri soolo, millele vastasel ei olnud kuidagi vastata. Viimased kuus torget tegi Jüri ning sai sellega magusa turniirivõidu.

DSC_6747.NEF

Ülejäänud võistlustules olnud Eesti meesvehklejatest said Juhan Salm 11., Mike Tammoja 37., Dmitri Svõrjov 42., Mikhail Paschuk 94., Eduard Lebedev 95., Sergei Melnikov 99., Klim Gusarov 123. ja Henri Kopra 130. koha. Kokku osales 139 vehklejat.

Tulemused:

Naiste epee turniiril sai Eesti parimana Nelli Paju 10. koha. Kristina Kuusk oli 11. Katrina Lehis pidi 32 parema hulgas tunnistama Paju 14:13 paremust ja sai kokkuvõttes 27. koha. Brenda Roosimaa oli 25., Anželika Fedoruk 36. ja Liza Manajenkova 38. Kokku osales 44 vehklejat.

Naiste turniiri võitis jaapanlanna Ayaka Shimookawa, kes finaalis alistas rootslanna Kinka Barvestadi 15:9.

Tulemused:

Rohkem fotosi:

Viimased uudised

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]

Edukad Eesti meistrivõistlused (fotod)

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 3 medalit! Laupäeval Saku valla spordikeskuses peetud Eesti MV-l läksid vehklemisrajale 47 meesvehklejat ning 40 naisvehklejat, kelle seas 34 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast ja omad medalilootused. Individuaalvõistluse parima tulemuse eest hoolitsesid meie meesvehklejad. Eesti meistriks tuli SBSK Draakon vehkleja Ilian Bobrov, kes finaalkohtumises oli parem Tartu Kalevit esindavast Ruslan […]