Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Klubi sportlased võitsid 3 karikat!

Klubi sportlased võitsid 3 karikat!

14.11.2020

Laupäeval, 14. novembril,  Saku Valla Spordikeskuses peetud Eesti Karikavõistlustelt tulid klubi vehklejad tagasi kolme medaliga – teise koha karikad teenisid välja Jüri Salm ning Veronika Zuikova ja kolmanda koha karika viis koju Jaron Kiiroja.

Laupäeva hommikul asusid võistlustulle 34 naisvehklejat, kellede seas ristasid epeed ka 10 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast. Alagrupiringi läbisid kõikide võitudega neli sportlast – Veronika Zuikova, Erika Kirpu, Irina EMbrich ja Julia Beljajeva, kes said põhitabelisse asetused 1.-4. ning kõik neli naisvehklejat tagasid endale suhteliselt kindlate võitudega ka pääsu poolfinaalidesse.

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk naisvehklejatest tegid hea võistluse ka Gaia Marianna Salm ja Madina Azizova, kes küll suutsid ennast välja vehelda veerandfinaalidesse, kuid seal tuli tunnistada vastaste paremust. Madina kaotas klubikaaslasele Veronikale tulemusega 15:6 ning Gaia pidi alla vanduma Julia Beljajevale tulemusega 15:7

Esimeses poolfinaalis kohtusid Julia Beljajeva ja Veronika Zuikova, kes viimati läksid vastamisi Läänemaa lahtistel meistrivõistlustel juba 16-parema hulgas. Kui tol korral võis Veronika 15:9 võitu pidada mõneti üllatuslikuks, siis tänane 15:8 võit tõestas Veronika head vehklemisvormi.

Teises poolfinaalis, kus vastamisi läksid Erika Kirpu ja Irina Embrich, sündis aga omamoodi üllatus, kui Erika suutis oma vastase üle mängida koguni torgetega 15:3.

Finaalkohtumine Erika ja Veronika vahel algas vähemalt sama tasavägiselt ja põnevalt kui nende kohtumine Eesti meistrivõistlustel, mil Erika suutis oma noorema vastase alistada seisult 14:14 otsustava torke sooritades. Ka täna kulges matš punkt-punktis kuni seisuni 12:12, kuid siis tegi kogenum vastane kolm vastuseta jäänud torget ning võttis 15:12 Eesti Karikavõidu.

Eesti Karikavõistlused naiste epees

1.Erika Kirpu (Tartu Kalev)

2. Veronika Zuikova (Tallinna Mõõk)

3.Irina Embrich (IERM)

3.Julia Beljajeva (Tartu Kalev)

__________________________

Punktikohtadele jõudsid veel: 11. Dinara Anis       12. Anne-Mai Melles             15. Iris Maria Matskevitš

TULEMUSED:

Kell 14 alanud meeste võistlusel asus Eesti Karikavõitu jahtima 39 meesvehklejat, kelle seas ka 17 meie vehklejat koos omade medalilootustega, sest lisaks meie raudvarale Jüri Salmile on sel hooajal seenioride võistlustel poodiumile pääsenud ka meie noorvehklejad Markus Salm, Henrik Priimägi ning head vehklemist on näidanud teisedki.

Ka meeste alagrupivooru läbisid kõikide võitudega neli vehklejat: Ruslan Eskov, Jaron Kiiroja, Ivan Novoseltsev ja Tony Sepp. Kui Ruslan ja Jaron suutsid ennast edukate kohtumistega välja võidelda poolfinaalidesse, siis Ivani ja Tony võistlus sai lõpu veerandfinaalis, kui Ivanil tuli vastu võtta 15:10 kaotus Jüri Salmilt ning Tony Sepa edasise tee lõpetas kaotus Sten Priinitsale tulemusega 15:8

Oodatult tuliseks ja põnevaks läks esimeses poolfinaalis, kus vastamisi läksid Ruslan Eskov ja Sten Priinits. Kuigi Ruslan suutis selle matši lõpuks võita tulemusega 11:6, siis pinget, põnevust ja sportlikku võitlust jagus selles matšis kuni viimaste sekunditeni.

Teises poolfinaalis, kus kohtusid klubikaaslased Jaron ja Jüri, läks kohe alguses paari torkega juhtima vanem ja kogenum, kuid Jaron ei andud alla ning oli kuni otsustavate hetkedeni matšis sees ja võitles iga torke eest. Sel korral jäid kogemused veel peale ning 15:11 võiduga liikus finaali Jüri.

Finaalkohtumist alustas selgelt aktiivsemana Jüri, kuid paraku vehkles Ruslan kindlalt ning saavutas kiirelt kolmetorkelise edu. Kuigi Jüril õnnestus vahe veel minimaalseks vehelda, siis otsustavat murret kohtumisse ei tulnud ning matš lõppes 15:9 Ruslani võiduga.

Eesti Karikavõistlused meeste epees

1.Ruslan Eskov (Tartu Kalev)

2. Jüri Salm (Tallinna Mõõk)

3.Sten Priinits (En Garde)

3.Jaron Kiiroja (Tallinna Mõõk)

__________________________
Punktikohtadele jõudsid veel: 9. Ilja Žurba            11. Kasper Tafenau               12. Markus Salm                    14. Henrik Priimägi                15. Carl Robert Kallaste

TULEMUSED: 

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]