Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 Palk, Madli ENG  EST 
2 Beimanova, Karina RÜN  EST 
3 Melles, Anne-Mai ENG  EST 
4 Truuse, Gabriela PK  EST 
5 Vassiljeva, Karina TK  EST 
6 Armon, Rachel-Nicole RÜN  EST 
7 Denistsik, Marianna PK  EST 
8 Ber, Vanessa TM  EST 
9 Goidin, Carolina TK  EST 
10 Ostrovski, Elisabeth 10  TK  EST 
11 Lannes, Susanne 11  TK  EST 
12 Nilisk, Kristiin 12  TM  EST 
13 Proosväli, Anneli 13  ENG  EST 
14 Selivanova, Amiina Domnika 14  TK  EST 
15 Trynova, Svetlana 16  ENG  EST 
16 Novosjolova, Luiza 17  LG  EST 
17 Petrov, Berit 18  PK  EST 
18 Bogdan, Ksenia   PK  EST 
19 Anis, Dinara   TM  EST 
20 Jaani, Kleer   ENG  EST 
21 Koonik, Kaisa   TK  EST 
22 Aus, Sandra   TM  EST 
23 Kiiver, Mari   PK  EST 
24 Priimägi, Reneti   ENG  EST 
25 Meister, Evaliisa   ENG  EST 
26 Kaaberma, Gertrud   TM  EST 
27 Kase, Agnes   TM  EST 
28 Reznikova, Alexandra Lilit   TM  EST 
29 Velleste, Karoliina   TM  EST 
30 Männiste, Mia Mai   ENG  EST 
31 Varul, Ann Marleen   TK  EST 
Round Scores
Pool #1
On strip 6  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
Ostrovski, Elisabeth
TK / EST
1 V5 D4 D1 D4 V5 V5 3 0.50 24 19 +5
Jaani, Kleer
ENG / EST
2 D3 V5 D3 D2 D4 D3 1 0.17 20 27 -7
Velleste, Karoliina
TM / EST
3 V5 D2 D3 D1 V5 V5 3 0.50 21 21 0
Lannes, Susanne
TK / EST
4 V5 V5 V5 D1 V5 V5 5 0.83 26 14 +12
Palk, Madli
ENG / EST
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
Reznikova, Alexandra Lilit
TM / EST
6 D0 V5 D1 D1 D0 D4 1 0.17 11 29 -18
Bogdan, Ksenia
PK / EST
7 D1 V5 D1 D1 D1 V5 2 0.33 14 27 -13
Referee(s):
Skoblov, Sandra
IREM / EST

Pool #2
On strip 7  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Männiste, Mia Mai
ENG / EST
1 V5 V5 D2 V5 D4 3 0.60 21 19 +2
Meister, Evaliisa
ENG / EST
2 D1 V5 D2 D3 D1 1 0.20 12 24 -12
Petrov, Berit
PK / EST
3 D4 D4 D3 V5 D1 1 0.20 17 24 -7
Goidin, Carolina
TK / EST
4 V5 V5 V5 V5 D1 4 0.80 21 15 +6
Nilisk, Kristiin
TM / EST
5 D4 V5 D4 D3 D2 1 0.20 18 23 -5
Beimanova, Karina
RÜN / EST
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16
Referee(s):
Raid, Daniel Andreas
TM / EST

Pool #3
On strip 8  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Kaaberma, Gertrud
TM / EST
1 V5 D2 D1 D3 V5 2 0.40 16 20 -4
Kase, Agnes
TM / EST
2 D4 D2 D1 D3 V5 1 0.20 15 21 -6
Melles, Anne-Mai
ENG / EST
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 13 +12
Proosväli, Anneli
ENG / EST
4 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 11 +13
Denistsik, Marianna
PK / EST
5 V5 V5 D2 D3 V5 3 0.60 20 16 +4
Koonik, Kaisa
TK / EST
6 D1 D1 D3 D1 D0 0 0.00 6 25 -19
Referee(s):
Serhovets, Maksim
SBSKD / EST

Pool #4
On strip 9  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Varul, Ann Marleen
TK / EST
1 D1 V5 D2 V5 D1 2 0.40 14 21 -7
Selivanova, Amiina Domnika
TK / EST
2 V5 V5 D4 V5 D4 3 0.60 23 15 +8
Anis, Dinara
TM / EST
3 D4 D2 D4 V5 D4 1 0.20 19 21 -2
Ber, Vanessa
TM / EST
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 13 +12
Priimägi, Reneti
ENG / EST
5 D2 D2 D1 D1 D1 0 0.00 7 25 -18
Truuse, Gabriela
PK / EST
6 V5 V5 V5 D2 V5 4 0.80 22 15 +7
Referee(s):
Bobrov, Ilian
SBSKD / EST

Pool #5
On strip 10  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
Trynova, Svetlana
ENG / EST
1 V3 V3 D1 V5 D1 3 0.60 13 16 -3
Novosjolova, Luiza
LG / EST
2 D2 V5 D4 V5 D1 2 0.40 17 16 +1
Kiiver, Mari
PK / EST
3 D2 D1 D4 V5 D0 1 0.20 12 21 -9
Armon, Rachel-Nicole
RÜN / EST
4 V5 V5 V5 V5 D3 4 0.80 23 16 +7
Aus, Sandra
TM / EST
5 D2 D2 D3 D2 D2 0 0.00 11 25 -14
Vassiljeva, Karina
TK / EST
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 7 +18
Referee(s):
Glinkin, Kärol-Liina
TM / EST

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 Palk, Madli ENG  EST  1.00  30  +21  Advanced
2 Vassiljeva, Karina TK  EST  1.00  25  +18  Advanced
3 Beimanova, Karina RÜN  EST  1.00  25  +16  Advanced
4T Melles, Anne-Mai ENG  EST  1.00  25  13  +12  Advanced
4T Ber, Vanessa TM  EST  1.00  25  13  +12  Advanced
6 Lannes, Susanne 11  TK  EST  0.83  26  14  +12  Advanced
7 Proosväli, Anneli 13  ENG  EST  0.80  24  11  +13  Advanced
8 Armon, Rachel-Nicole RÜN  EST  0.80  23  16  +7  Advanced
9 Truuse, Gabriela PK  EST  0.80  22  15  +7  Advanced
10 Goidin, Carolina TK  EST  0.80  21  15  +6  Advanced
11 Selivanova, Amiina Domnika 14  TK  EST  0.60  23  15  +8  Advanced
12 Denistsik, Marianna PK  EST  0.60  20  16  +4  Advanced
13 Männiste, Mia Mai   ENG  EST  0.60  21  19  +2  Advanced
14 Trynova, Svetlana 16  ENG  EST  0.60  13  16  -3  Advanced
15 Ostrovski, Elisabeth 10  TK  EST  0.50  24  19  +5  Advanced
16 Velleste, Karoliina   TM  EST  0.50  21  21  Advanced
17 Novosjolova, Luiza 17  LG  EST  0.40  17  16  +1  Advanced
18 Kaaberma, Gertrud   TM  EST  0.40  16  20  -4  Advanced
19 Varul, Ann Marleen   TK  EST  0.40  14  21  -7  Advanced
20 Bogdan, Ksenia   PK  EST  0.33  14  27  -13  Advanced
21 Anis, Dinara   TM  EST  0.20  19  21  -2  Advanced
22 Nilisk, Kristiin 12  TM  EST  0.20  18  23  -5  Advanced
23 Kase, Agnes   TM  EST  0.20  15  21  -6  Advanced
24 Petrov, Berit 18  PK  EST  0.20  17  24  -7  Advanced
25 Kiiver, Mari   PK  EST  0.20  12  21  -9  Advanced
26 Meister, Evaliisa   ENG  EST  0.20  12  24  -12  Eliminated
27 Jaani, Kleer   ENG  EST  0.17  20  27  -7  Eliminated
28 Reznikova, Alexandra Lilit   TM  EST  0.17  11  29  -18  Eliminated
29 Aus, Sandra   TM  EST  0.00  11  25  -14  Eliminated
30 Priimägi, Reneti   ENG  EST  0.00  25  -18  Eliminated
31 Koonik, Kaisa   TK  EST  0.00  25  -19  Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) Palk, Madli
ENG / EST
 
  (1) Palk, Madli
ENG / EST
 
(32) -BYE-   
    (1) Palk, Madli
ENG / EST
 
(17) Novosjolova, Luiza
LG / EST
 
  15 - 13
Ref:  Skoblov, Sandra  IREM / EST 
  (17) Novosjolova, Luiza
LG / EST
 
 
(16) Velleste, Karoliina
TM / EST
 
15 - 8
Ref:  Skoblov, Sandra  IREM / EST 
 
    (9) Truuse, Gabriela
PK / EST
 
(9) Truuse, Gabriela
PK / EST
 
  12 - 8
Ref:  Skoblov, Sandra  IREM / EST 
  (9) Truuse, Gabriela
PK / EST
 
   
(24) Petrov, Berit
PK / EST
 
15 - 7
Ref:  Raid, Daniel Andreas  TM / EST 
   
    (9) Truuse, Gabriela
PK / EST
 
 
(25) Kiiver, Mari
PK / EST
 
  15 - 10
Ref:  Skoblov, Sandra  IREM / EST 
 
  (8) Armon, Rachel-Nicole
RÜN / EST
 
 
(8) Armon, Rachel-Nicole
RÜN / EST
 
15 - 9
Ref:  Skoblov, Sandra  IREM / EST 
 
    (9) Truuse, Gabriela
PK / EST
 
(4T) Ber, Vanessa
TM / EST
 
  15 - 8
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
  (4T) Ber, Vanessa
TM / EST
 
   
(28) -BYE-       
    (4T) Ber, Vanessa
TM / EST
 
   
(21) Anis, Dinara
TM / EST
 
  15 - 12
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
   
  (12) Denistsik, Marianna
PK / EST
 
     
(12) Denistsik, Marianna
PK / EST
 
14 - 9
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
     
    (4T) Ber, Vanessa
TM / EST
 
 
(13) Männiste, Mia Mai
ENG / EST
 
  15 - 11
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
 
  (13) Männiste, Mia Mai
ENG / EST
 
   
(20) Bogdan, Ksenia
PK / EST
 
15 - 8
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
   
    (4T) Melles, Anne-Mai
ENG / EST
 
 
(29) -BYE-    15 - 7
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
 
  (4T) Melles, Anne-Mai
ENG / EST
 
 
(4T) Melles, Anne-Mai
ENG / EST
 
   
    (9) Truuse, Gabriela
PK / EST
 
(3) Beimanova, Karina
RÜN / EST
 
  15 - 10
Ref:  Serhovets, Maksim  SBSKD / EST 
  (3) Beimanova, Karina
RÜN / EST
 
   
(30) -BYE-       
    (3) Beimanova, Karina
RÜN / EST
 
   
(19) Varul, Ann Marleen
TK / EST
 
  15 - 12
Ref:  Bobrov, Ilian  SBSKD / EST 
   
  (14) Trynova, Svetlana
ENG / EST
 
     
(14) Trynova, Svetlana
ENG / EST
 
15 - 3
Ref:  Bobrov, Ilian  SBSKD / EST 
     
    (6) Lannes, Susanne
TK / EST
 
   
(11) Selivanova, Amiina Domnika
TK / EST
 
  12 - 10
Ref:  Bobrov, Ilian  SBSKD / EST 
   
  (11) Selivanova, Amiina Domnika
TK / EST
 
       
(22) Nilisk, Kristiin
TM / EST
 
15 - 9
Ref:  Bobrov, Ilian  SBSKD / EST 
       
    (6) Lannes, Susanne
TK / EST
 
     
(27) -BYE-    15 - 13
Ref:  Bobrov, Ilian  SBSKD / EST 
     
  (6) Lannes, Susanne
TK / EST
 
     
(6) Lannes, Susanne
TK / EST
 
       
    (2) Vassiljeva, Karina
TK / EST
 
 
(7) Proosväli, Anneli
ENG / EST
 
  15 - 11
Ref:  Bobrov, Ilian  SBSKD / EST 
 
  (7) Proosväli, Anneli
ENG / EST
 
   
(26) -BYE-       
    (10) Goidin, Carolina
TK / EST
 
   
(23) Kase, Agnes
TM / EST
 
  15 - 12
Ref:  Glinkin, Kärol-Liina  TM / EST 
   
  (10) Goidin, Carolina
TK / EST
 
     
(10) Goidin, Carolina
TK / EST
 
15 - 9
Ref:  Glinkin, Kärol-Liina  TM / EST 
     
    (2) Vassiljeva, Karina
TK / EST
 
 
(15) Ostrovski, Elisabeth
TK / EST
 
  15 - 14
Ref:  Raid, Daniel Andreas  TM / EST
Video:  Glinkin, Kärol-Liina  TM / EST
 
 
  (15) Ostrovski, Elisabeth
TK / EST
 
   
(18) Kaaberma, Gertrud
TM / EST
 
15 - 9
Ref:  Glinkin, Kärol-Liina  TM / EST 
   
    (2) Vassiljeva, Karina
TK / EST
 
 
(31) -BYE-    15 - 5
Ref:  Raid, Daniel Andreas  TM / EST 
 
  (2) Vassiljeva, Karina
TK / EST
 
 
(2) Vassiljeva, Karina
TK / EST
 
   
   

Final Results
Event finished at 3:11 PM
Place Name Club(s) Country
1 Truuse, Gabriela PK  EST 
2 Vassiljeva, Karina TK  EST 
3T Ber, Vanessa TM  EST 
3T Lannes, Susanne TK  EST 
5 Palk, Madli ENG  EST 
6 Beimanova, Karina RÜN  EST 
7 Melles, Anne-Mai ENG  EST 
8 Goidin, Carolina TK  EST 
9 Proosväli, Anneli ENG  EST 
10 Armon, Rachel-Nicole RÜN  EST 
11 Selivanova, Amiina Domnika TK  EST 
12 Denistsik, Marianna PK  EST 
13 Männiste, Mia Mai ENG  EST 
14 Trynova, Svetlana ENG  EST 
15 Ostrovski, Elisabeth TK  EST 
16 Novosjolova, Luiza LG  EST 
17 Velleste, Karoliina TM  EST 
18 Kaaberma, Gertrud TM  EST 
19 Varul, Ann Marleen TK  EST 
20 Bogdan, Ksenia PK  EST 
21 Anis, Dinara TM  EST 
22 Nilisk, Kristiin TM  EST 
23 Kase, Agnes TM  EST 
24 Petrov, Berit PK  EST 
25 Kiiver, Mari PK  EST 
26 Meister, Evaliisa ENG  EST 
27 Jaani, Kleer ENG  EST 
28 Reznikova, Alexandra Lilit TM  EST 
29 Aus, Sandra TM  EST 
30 Priimägi, Reneti ENG  EST 
31 Koonik, Kaisa TK  EST