Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Markus Salm noorte MM 8. koht

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses.

Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm ja Dinara Anis, kes näitasid hooaja tähtsaimal mõõduvõtmisel head vehklemist tugevas konkurentsis. Kuigi sel korral veel poodiumile ei jõutud, siis põhjust pead norgu lüüa kindlasti ei ole – Markus lõpetas MMi tubli 8. kohaga ning oma tiitivõistluste debüüdi teinud Dinara Anis sai kirja igati arvestatava 11. koha.

Markus Salm läbis alagrupiringi 3 võidu ja 3 kaotusega ning sai play-off tabelisse 43. asetuse.

T64 Markus Salm vs Jakov Planojevic (SRB) 15:5

T32 Markus Salm vs Alban Aebersold (SUI) 15:12

T16 Markus Salm vs Mahmoud Elsayed (EGY) 15:11

T8 Markus Salm vs Skyler Liverant (USA) 12:15

Noormeeste epees tuli maailmameistriks Antoni Socha (POL), teise koha saavutas Artem Sarkisyan (RUS) ning kolmandad kohad kuulusid Dowan Kim (KOR) ja Skyler Liverantile (USA). TULEMUSED: 

Dinara Anis sai alagrupis kõik võidud (5) ning sai play-off tabelisse 5. asetuse.

T64 Dinara kõrge asetuse tõttu vehklema ei pidanud.

T32 Dinara Anis vs Emily Conrad (UKR) 15:8

T16 Dinara Anis vs Susanne Lannes 12:15

Neidude epees krooniti maailmameistriks Alicja Klasik (POL), hõbeda teenis Ekaterina Kolbeneva (RUS) ja teine kolmanda koha medal riputati Ketki Ketkari (USA) kaela.

TULEMUSED: 

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]