Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Markus Salm sai Draakoni Mõõgal teise koha

Markus Salm sai Draakoni Mõõgal teise koha

12.10.2015

Pühapäeval Audentese Spordikeskuses peetud D-vanuseklassi vehklemisturniiril võidutsesid individuaalselt Ivan Novoseltsev (SBSK Draakon) ja Gabriela Truuse (põhjakotkas). Poiste võistkonnavõistluse esikoht läks SBSK Draakon I võistkonnale ning tüdrukute võistkondliku esikoha saavutas vehklemisklubi Põhjakotkas võistkond.

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noormeestest saavutas Markus Salm teise koha ning poiste võistkond kolmanda koha.

DSC_5340.NEFFOTO: Markus Salm

Poiste individuaalturniiril oli 27 osalejat kelle seas ka neli külalisvehklejat Soomest.

Alagrupiturniiri alustasid kõige paremini Markus Salm (Tallinna Mõõk), Erik Tobias, Ivan Novoseltsev (mõlemad SBSK Draakon) ning Neo Karlsson (HN50, Soome), kes kõik läbisid alagrupiringi ainult võitudega ning said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

Poolfinaalidesse jõudsid Markus Salm ja Daniel Ait (SBSK Draakon), kellede omavahelise kohtumise võitis Salm seisuga 5:2 ning Ivan Novoseltsev ja Erik Tobias. Kohtumine Novoseltsevi ja Tobiase vahel oli väga tasavägine ja pingeline. Kohe alguses õnnestus väike edu sisse saada Novoseltsevil kuid Tobias ei laskud vahet kordagi suureks venida ning teise kolmandiku lõpuks õnnestus  9:9 viigini jõuda. Otsustaval torkel oli seekord täpsem Novoseltsev.

Finaalkohtumine Salmi ka Novoseltsevi vahel oli samuti väga tasavägine. Kui Salmil õnnestus ühe torkega ette minna, siis peagi Novoseltsev viigistas. Salmi eduseisus 8:7 tegi 15 sekundit enne normaalaja lõppu viigitorke Novoseltsev. Seejärel läks Salm sisse sadud torget tagasi tegema, kuid sai veelkord karistada ning nüüd oli omakorda 10 sekundit enne lõppu juhtima läinud Novoseltsev . Järgmine katse oli Markuse jaoks edukas ning seisult 9:9 loositi prioriteet ning mindi lisaajale. Juba eelnevaski matšis otsustavale torkele veheldes kindlat kätt näidanud Novoseltsev ei eksinud ka finaalis ning tegi otsustava võidutorke.

Poiste tulemused:

Tüdrukute turniiri alustas 16 vehklejat ning neist läbisid alagrupiringi kõige edukamalt Gabriela Truuse, Karina Beimanova, Ekaterina Ostaptšuk ja Elizaveta Bobrova, kes said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

DSC_5195.NEFFOTO: Gabriela Truuse, Karina Beimanova, Susanne Lannes, Ekaterina Ostaptšuk.
Poolfinaalidesse jõudsid seekord Gabriela Truuse ja Susanne Lannes (Põhjakotkas) ning Ekaterina Ostaptšuk ja Karina Beimanova. Esimese poolfinaali võitis Truuse seisuga 8:1 ning teisest poolfinaalist väljus võitjana Beimanova seisuga 10:8.

Finaalkohtumist alustas väga võimsalt Gabriela truuse, kes kohe alguses läks 6:1 juhtima, kuid Beimanova ei andnud alla ning tasapisi kuid järjekindlalt hakkasid ka tema torked vastaseni jõudma ja vahe vähenema. Beimanoval õnnestus vahe vähendada minimaalseks – 5:6, kuid lõppemas oli ka kohtumise normaalaeg. Sellega seoses tegi ta mõned kiirustatud rünnakud, millest sai aga punke hoopis Truuse ning lõpptulemusena olid tablool Truuse võidunumbrid 9:5.

Tüdrukute tulemused:

Poiste võistkonnavõistluses osales 6 võistkonda. Esikoha saavutas SBSK Draakon I võistkond (Ivan Novoseltsev, Erik Tobias ja Daniel Ait), kes finaalis alistas SBSK Draakon II võistkonna (Nikita Doronin, Daniel Drajev ja Nikita Fanukov) seisuga 45:32. Kolmanda koha võitis Tallinna Mõõk võistkond (Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Arseni Barõševski ja Marcus Sild), kes kolmanda koha kohtumises olid paremad Tartu Kalev võistkonnast seisuga 45:41

Poiste võistkonnavõistluse tulemused:

Tüdrukute võistkonnavõistluse võitis Põhjakotkas, teine oli Tartu Kalev ning kolmas En Garde võistkond.

Viimased uudised

Põhjamaade MV, noored

30.08.2021

Noorte Põhjamaade Meistrivõistlused Espoos toimuvad 23.-24 oktoobril Eelregistreerimine Eesti Vehklemisliidule lõppeb aga juba 17. septembril Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osaleb võistlustel kindlasti ka meie sportlaste ja treeneritega ning reis Soome kestab reedest pühapäevani ehk 22.-24. oktoober. Selleks et saaksime hakata täpsemalt planeerima reisi, palun teavitada meid oma soovist võistlustel osaleda, kirjutades selleks juhan.salm@gmail.com VÕISTLUSTE INFO JA […]

Alustame uut hooaega!

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk alustab uue hooaja treeningutega 30. augustil! Kõik treeningud toimuvad vastavalt TUNNIPLAANILE.  – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

U20 Tallinna MV

16.08.2021

Tallinna Lahtised U20 MV epeevehklemises AEG: 04.09.2021 Tallinn Vanuse kategooria: Juuniorid (U20) Võistluspaik: Sõle Spordikeskus, Sõle tn 40a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Ajakava, juuniorid: Meeste  epee                                                  Naiste epee     09:45 Kohaloleku kinnitamise algus             15:00 Kohaloleku kinnitamise algus 10:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp              15:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp 11:00 Võistluse algus                                   16:00 Võistluse algus Reeglid: […]