Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Markus Salm sai Draakoni Mõõgal teise koha

Markus Salm sai Draakoni Mõõgal teise koha

12.10.2015

Pühapäeval Audentese Spordikeskuses peetud D-vanuseklassi vehklemisturniiril võidutsesid individuaalselt Ivan Novoseltsev (SBSK Draakon) ja Gabriela Truuse (põhjakotkas). Poiste võistkonnavõistluse esikoht läks SBSK Draakon I võistkonnale ning tüdrukute võistkondliku esikoha saavutas vehklemisklubi Põhjakotkas võistkond.

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noormeestest saavutas Markus Salm teise koha ning poiste võistkond kolmanda koha.

DSC_5340.NEFFOTO: Markus Salm

Poiste individuaalturniiril oli 27 osalejat kelle seas ka neli külalisvehklejat Soomest.

Alagrupiturniiri alustasid kõige paremini Markus Salm (Tallinna Mõõk), Erik Tobias, Ivan Novoseltsev (mõlemad SBSK Draakon) ning Neo Karlsson (HN50, Soome), kes kõik läbisid alagrupiringi ainult võitudega ning said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

Poolfinaalidesse jõudsid Markus Salm ja Daniel Ait (SBSK Draakon), kellede omavahelise kohtumise võitis Salm seisuga 5:2 ning Ivan Novoseltsev ja Erik Tobias. Kohtumine Novoseltsevi ja Tobiase vahel oli väga tasavägine ja pingeline. Kohe alguses õnnestus väike edu sisse saada Novoseltsevil kuid Tobias ei laskud vahet kordagi suureks venida ning teise kolmandiku lõpuks õnnestus  9:9 viigini jõuda. Otsustaval torkel oli seekord täpsem Novoseltsev.

Finaalkohtumine Salmi ka Novoseltsevi vahel oli samuti väga tasavägine. Kui Salmil õnnestus ühe torkega ette minna, siis peagi Novoseltsev viigistas. Salmi eduseisus 8:7 tegi 15 sekundit enne normaalaja lõppu viigitorke Novoseltsev. Seejärel läks Salm sisse sadud torget tagasi tegema, kuid sai veelkord karistada ning nüüd oli omakorda 10 sekundit enne lõppu juhtima läinud Novoseltsev . Järgmine katse oli Markuse jaoks edukas ning seisult 9:9 loositi prioriteet ning mindi lisaajale. Juba eelnevaski matšis otsustavale torkele veheldes kindlat kätt näidanud Novoseltsev ei eksinud ka finaalis ning tegi otsustava võidutorke.

Poiste tulemused:

Tüdrukute turniiri alustas 16 vehklejat ning neist läbisid alagrupiringi kõige edukamalt Gabriela Truuse, Karina Beimanova, Ekaterina Ostaptšuk ja Elizaveta Bobrova, kes said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

DSC_5195.NEFFOTO: Gabriela Truuse, Karina Beimanova, Susanne Lannes, Ekaterina Ostaptšuk.
Poolfinaalidesse jõudsid seekord Gabriela Truuse ja Susanne Lannes (Põhjakotkas) ning Ekaterina Ostaptšuk ja Karina Beimanova. Esimese poolfinaali võitis Truuse seisuga 8:1 ning teisest poolfinaalist väljus võitjana Beimanova seisuga 10:8.

Finaalkohtumist alustas väga võimsalt Gabriela truuse, kes kohe alguses läks 6:1 juhtima, kuid Beimanova ei andnud alla ning tasapisi kuid järjekindlalt hakkasid ka tema torked vastaseni jõudma ja vahe vähenema. Beimanoval õnnestus vahe vähendada minimaalseks – 5:6, kuid lõppemas oli ka kohtumise normaalaeg. Sellega seoses tegi ta mõned kiirustatud rünnakud, millest sai aga punke hoopis Truuse ning lõpptulemusena olid tablool Truuse võidunumbrid 9:5.

Tüdrukute tulemused:

Poiste võistkonnavõistluses osales 6 võistkonda. Esikoha saavutas SBSK Draakon I võistkond (Ivan Novoseltsev, Erik Tobias ja Daniel Ait), kes finaalis alistas SBSK Draakon II võistkonna (Nikita Doronin, Daniel Drajev ja Nikita Fanukov) seisuga 45:32. Kolmanda koha võitis Tallinna Mõõk võistkond (Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Arseni Barõševski ja Marcus Sild), kes kolmanda koha kohtumises olid paremad Tartu Kalev võistkonnast seisuga 45:41

Poiste võistkonnavõistluse tulemused:

Tüdrukute võistkonnavõistluse võitis Põhjakotkas, teine oli Tartu Kalev ning kolmas En Garde võistkond.

Viimased uudised

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses. Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm […]

Alanud on vastuvõtt Audentese Spordigümnaasiumisse

Audentese Spordigümnaasiumi 2021/2022. õppeaasta sisseastumise ajakava Õpilaskandidaat esitab elektroonilise sisseastumisavalduse vahemikus 01.02.2021 – 20.04.2021 Õpilaskandidaadid esitavad oma sooviavaldused spordialaliitudele 28.02.2021 Spordialaliidud esitavad õpilaskandidaatide nimekirjad EOK-le hiljemalt 15.03.2021 EOK esitab Audentesele õpilaskandidaatide nimed hiljemalt 29.03.2021 Vastuvõtuvestlused ja testid õpilaskandidaatidega toimuvad Tallinnas (Tondi 84/1) – 20.04.2021 kell 11:00 Vastuvõtuvestluste tulemused, info EOK-le ja www.audentes.ee 03.05.2021 Vastuvõtukomisjon* kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad õpilased 11.06.2021 Lepingute sõlmimine õpilaste ja õpilaste esindajatega elektroonilises kliendikeskkonnas või kohapeal Audenteses 15.–18.06.2021 kell 10–14 Tallinnas (Tondi 84/1) […]

In Memoriam – Kalle Rõõmus (15.09.1955–13.11.2020)

17.11.2020

Arhitekt Kalle Rõõmus (1955-2020). Autor/allikas: SCANPIX / PM / PEETER LANGOVITS   Lahkus vehklemisklubi Tallinna Mõõk pikaaegne president  Kalle Rõõmus (15.09.1955–13.11.2020) Kalle Rõõmus oli vehklemisklubiga Tallinna Mõõk seotud alates klubi asutamisest ning aitas klubi tegevusi korraldada ja organiseerida olles klubi pikaaegne president. Tema omanimeline arhitektuurobüroo koostas ka projekti Mustamäel asuva vehklemissaali renoveerimiseks, millest lõpuks valmis […]