Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Markus Salm sai Draakoni Mõõgal teise koha

Markus Salm sai Draakoni Mõõgal teise koha

12.10.2015

Pühapäeval Audentese Spordikeskuses peetud D-vanuseklassi vehklemisturniiril võidutsesid individuaalselt Ivan Novoseltsev (SBSK Draakon) ja Gabriela Truuse (põhjakotkas). Poiste võistkonnavõistluse esikoht läks SBSK Draakon I võistkonnale ning tüdrukute võistkondliku esikoha saavutas vehklemisklubi Põhjakotkas võistkond.

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noormeestest saavutas Markus Salm teise koha ning poiste võistkond kolmanda koha.

DSC_5340.NEFFOTO: Markus Salm

Poiste individuaalturniiril oli 27 osalejat kelle seas ka neli külalisvehklejat Soomest.

Alagrupiturniiri alustasid kõige paremini Markus Salm (Tallinna Mõõk), Erik Tobias, Ivan Novoseltsev (mõlemad SBSK Draakon) ning Neo Karlsson (HN50, Soome), kes kõik läbisid alagrupiringi ainult võitudega ning said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

Poolfinaalidesse jõudsid Markus Salm ja Daniel Ait (SBSK Draakon), kellede omavahelise kohtumise võitis Salm seisuga 5:2 ning Ivan Novoseltsev ja Erik Tobias. Kohtumine Novoseltsevi ja Tobiase vahel oli väga tasavägine ja pingeline. Kohe alguses õnnestus väike edu sisse saada Novoseltsevil kuid Tobias ei laskud vahet kordagi suureks venida ning teise kolmandiku lõpuks õnnestus  9:9 viigini jõuda. Otsustaval torkel oli seekord täpsem Novoseltsev.

Finaalkohtumine Salmi ka Novoseltsevi vahel oli samuti väga tasavägine. Kui Salmil õnnestus ühe torkega ette minna, siis peagi Novoseltsev viigistas. Salmi eduseisus 8:7 tegi 15 sekundit enne normaalaja lõppu viigitorke Novoseltsev. Seejärel läks Salm sisse sadud torget tagasi tegema, kuid sai veelkord karistada ning nüüd oli omakorda 10 sekundit enne lõppu juhtima läinud Novoseltsev . Järgmine katse oli Markuse jaoks edukas ning seisult 9:9 loositi prioriteet ning mindi lisaajale. Juba eelnevaski matšis otsustavale torkele veheldes kindlat kätt näidanud Novoseltsev ei eksinud ka finaalis ning tegi otsustava võidutorke.

Poiste tulemused:

Tüdrukute turniiri alustas 16 vehklejat ning neist läbisid alagrupiringi kõige edukamalt Gabriela Truuse, Karina Beimanova, Ekaterina Ostaptšuk ja Elizaveta Bobrova, kes said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

DSC_5195.NEFFOTO: Gabriela Truuse, Karina Beimanova, Susanne Lannes, Ekaterina Ostaptšuk.
Poolfinaalidesse jõudsid seekord Gabriela Truuse ja Susanne Lannes (Põhjakotkas) ning Ekaterina Ostaptšuk ja Karina Beimanova. Esimese poolfinaali võitis Truuse seisuga 8:1 ning teisest poolfinaalist väljus võitjana Beimanova seisuga 10:8.

Finaalkohtumist alustas väga võimsalt Gabriela truuse, kes kohe alguses läks 6:1 juhtima, kuid Beimanova ei andnud alla ning tasapisi kuid järjekindlalt hakkasid ka tema torked vastaseni jõudma ja vahe vähenema. Beimanoval õnnestus vahe vähendada minimaalseks – 5:6, kuid lõppemas oli ka kohtumise normaalaeg. Sellega seoses tegi ta mõned kiirustatud rünnakud, millest sai aga punke hoopis Truuse ning lõpptulemusena olid tablool Truuse võidunumbrid 9:5.

Tüdrukute tulemused:

Poiste võistkonnavõistluses osales 6 võistkonda. Esikoha saavutas SBSK Draakon I võistkond (Ivan Novoseltsev, Erik Tobias ja Daniel Ait), kes finaalis alistas SBSK Draakon II võistkonna (Nikita Doronin, Daniel Drajev ja Nikita Fanukov) seisuga 45:32. Kolmanda koha võitis Tallinna Mõõk võistkond (Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Arseni Barõševski ja Marcus Sild), kes kolmanda koha kohtumises olid paremad Tartu Kalev võistkonnast seisuga 45:41

Poiste võistkonnavõistluse tulemused:

Tüdrukute võistkonnavõistluse võitis Põhjakotkas, teine oli Tartu Kalev ning kolmas En Garde võistkond.

Viimased uudised

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]

Edukad Eesti meistrivõistlused (fotod)

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 3 medalit! Laupäeval Saku valla spordikeskuses peetud Eesti MV-l läksid vehklemisrajale 47 meesvehklejat ning 40 naisvehklejat, kelle seas 34 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast ja omad medalilootused. Individuaalvõistluse parima tulemuse eest hoolitsesid meie meesvehklejad. Eesti meistriks tuli SBSK Draakon vehkleja Ilian Bobrov, kes finaalkohtumises oli parem Tartu Kalevit esindavast Ruslan […]