Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Mathias ja Markus võidukad

Mathias ja Markus võidukad

28. september 2018

Neljapäeval, 27. septembril peetud Neljapäevakute Karikasarja 2018/2019 hooaja IV etapil, mis oli selle hooaja esimeseks GP etapiks,  saavutasid esikohad Mathias Murumaa U14 ja U12 vanuseklassi arvestuses ning Markus Salm seenioride, U20 ja U17 vanuseklassi arvestuses.

Noorte etapil, kus osalejaid oli sel korral koguni 39, läbisid alagrupiringi täiseduga neli vehklejat – Mathias Murumaa, Nikita Šitikov, Dinara Anis ja Daniil Kuznetsov.

Alagrupiringis teistest veidi kindlamat vehklemist näidanud noored jõudsid kõik ka poolfinaalidesse.

Tabeli ülemises pooles said poolfinaalis kokku seega Nikita ja Daniil. Suhteliselt kindla 15:6 võiduga liikus juba neljandat järjestikust nädalat finaali Nikita Šitikov.

Tabeli alumises pooles kohtusid omavahel Dinara Anis ja Mathias Murumaa. Kohtumine oli väga tasavägine ning kõige ühepunktilise võidu noppis sel korral Mathias, kes 9:8 võiduga pääses finaali.

Poiste finaal oli väga võitluslik ja emotsionaalne. Peale tulist heitlust saavutas oma selle hooaja esimese etapivõidu Mathias seisuga 10:9.

Kolmanda koha saavutas Dinara Anis, saavutades 15:6 võidu Daniili üle.

Kaheksa parema hulka pääsesid veel: Sandra Aus, Marian Maripuu, Edvin Jahu ja Jegor Matskevitš.

IV etapi tulemused:

Peale esimest kuud jätkab sarja liidrina Nikita Šitikov, kel on edetabelis 209 punkti. Talle järgnevad taaskord teisele positsioonile tõusnud Mathias Murumaa 192 punnktiga, kes tõukas tabeli kolmandale astmele Sandra Ausi, kel on kokku 169 punkti.

Sarja edetabel: 

Õhtusel turniiril oli taaskord kohal korralik hulk vehklejaid – kokku 36. Sarnaselt eelmisele nädalale olid ka sel nädalal lisaks meie klubi noortele konkurentsi pakkumas veel ka noored vehklemisklubist SBSK Draakon, vehklemisklubist Le Glaive ning Haapsalu vehklemisklubist En Garde.

Alagrupiringi suutsid täiseduga läbida neli vehklejat – Gaia-Marianna Salm, Daniel Andreas Raid, Juhan Salm ja Richard Kimask,  kes said tabelisse asetused vastavalt 1.-4.

Parimat asetust omanud vehklejatest suutis ennast poolfinaali välja võidelda vaid Juhan Salmil, kellele tabeli alumises pooles tuli vastu Kasper Tafenau. Kuigi Juhanil õnnestus kohtumist koguni 14:10 juhtima minna, siis normaalaja viimaste sekunditega võitles Kasper välja viigi. Lisaminutil oli otsustava torke sooritamisel aga kindlam Juhan ning liikus 15:14 võiduga finaali.

Tabeli ülemises pooles läksid poolfinaalis vastamisi Markus Salm ja German Sarantšuk. Finaali pääses Markus võiduga 10:7

Finaalkohtumine Juhani ja Markuse vahel kulges terve kohtumise Juhani kolme, neljatorkelises edus, kuid taaskord oli kohtumise normaalaja viimastel sekunditel noorem vastane teravam ning Juhani 12:8 edu kahanes kiiresti ja teise järjestikuse etapivõidu saavutas Markus seisuga 15:14

Kolmanda koha saavutas German Sarantšuk, kes võitis Kasper Tafenaud seisuga 14:11

Kaheksa parema hulka jõudsid veel: Henrik Priimägi, Braian Hanštein, Gaia-Marianna Salm ja Sandra Skoblov.

IV etapi tulemused: 

Sarja liidrina jätkab Markus Salm, kel on edetabelis 175 punkti. Teisele positsioonile tõusnud Juhan Salm 153 punktiga ning edetabeli kolmandal positsioonil on Henrik Priimägi 148 punktiga.

Sarja edetabel: 

 

Viimased uudised

Moosus, Altunin ja Murumaa võidutsesid NK etapil

10. veebruar 2019

Neljapäeval, 7. veebruaril peetud Neljapäevakute Karikasarja XX etapil saavutas 33 noorvehkleja konkurentsis U14 ja U12 vanuseklassi arvestuses esikoha Mathias Murumaa, kes finaalkohtumises alistas sarja üldliidri, Nikita Šitikovi, seisuga 15:10.   Kolmanda koha saavutas Dinara Anis, kes kolmanda koha kohtumises oli parem Daniil Kuznetsovist seisuga 15:8   XX etapi tulemused:    Sarja üldliidrina jätkab Nikita Sitikov, […]

Noormehed võitsid ECC etapi Soomes!

29. jaanuar 2019

26. ja 27. jaanuaril Espoos peetud U17 ja U14 euroopa Karikaetapid möödusid eestlastele edukalt ning rõõmustamiseks oli põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk vehklejatel. Meeskadettide koondis, kuhu kuulusid kolm Tallinna Mõõk vehklejat, saavutas 23 võistkonna konkurentsis esikoha. Võistkonda kuulusid Markus Salm, Henrik Priimägi, Kasper Tafenau ning SBSK Draakon vehkleja Erik Tobias. Finaalkohtumine Eesti – Jaapan juuresoleval […]

Võistlusnädalavahetus Soomes

25. jaanuar 2019

Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril,  peetakse Soomes, Espoos U17 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp noormeestele ja neidudele. Laupäeval on kavas individuaalturniirid ning pühapäeval peetakse võistkonnavõistlused. Pühapäeval toimub seal samas aga veel üks turniir – U14 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp poistele ja tüdrukutele. Nii laupäeval kui ka pühapäeval on vehklemisrajale asumas ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk​ vehklejad. U17 individuaalturniiril […]