Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Nikita Lambinen U12 EMV HÕBE!

Nikita Lambinen U12 EMV HÕBE!

26.10.2020

Laupäeval, 24. oktoobril Saku valla Spordikeskuses peetud U12 vanuseklassi Eesti Meistrivõistlustelt võitsid vehklemisklubi Tallinna Mõõk noorvehklejad kaks medalit – Nikita Lambinen saavutas individuaalturniiril suurepärase teise koha ning meie noormeeste võistkond, kuhu kuulusid lisaks individuaalsele hõbemedali omanikule veel Jevgeni Djagilev, Nikita Jarts ja Jürgen Salm, võitlesid välja igati tubli kolmanda koha! 

Noormeeste individuaalturniiril läks starti 36 noormeest ning peale alagrupivooru sai Nikita Lambinen põhitabelisse esimese asetuse, alistades alagrupiringis kõik oma vastased ning lastes endale seejuures teha viie kohtumisega vaid 2 torget. Tänu kõrgele asetusele pääses Nikita põhitabelis otse 16-parema sekka ning alistas seal oma esimese vastase, vehklemisklubi SBSK Draakon vehkleja Georgi Romanko tulemusega 10:0. Veerandfinaalis läks Nikita vastamisi vehklemisklubi IREM sportlase Timur Santasoviga. Kohtumine algas Nikita korraliku pressinguga ning peale rabedat algust õnnestus sisse vehelda 4 torkeline edu. Paraku võidu vormistamine nii lihtsaks siiski ei kujunenud ning vastane andis meie poisile korraliku lahingu, kuid 10:9 seisuga väljus sellest matšist võitjana siiski Nikita.

Poolfinaalkohtumises läks Lambinen vastamisi Grorgi Paskovskiga (vehklemisklubi IREM), kellega ta viimati kohtus Anastassia Cup poolfinaalis (siis esindas Georgi küll veel Vehklemisklubi Rünnak) ning tol korral olid meie poisi võidunumbriteks 10:6. Sel korral suutis aga meie noormees oma vastasest veelgi veenvamalt üle olla ning vormistas võitu tulemusega 10:4.

Finaalkohtumine Spordiselts Põhjakotka esindaja ning Eesti U12 vanuseklassi edetabeliliidri vastu kujunes aga oodatult raskeks. Kuigi Nikita üritas vastasele peale suruda oma vehklemist, siis vastane suutis üllatada kiirete sööstrünnakutega, mille vastu sel korral veel korralikku vastukäiku ei suutnud tega. Vastase paremust tuli tunnistada tulemusega 8:10, kuid sellegi poolest igati suurepärane võistlus ja korralik tulemus! Palju õnne Nikitale!!!

Kolmandad kohad kuulusid Kirill Kolomijecile (SBSK Draakon) ja Georgi Paskovskile (VK IREM).

1. Edgard Liskman (Põhjakotkas)

2. Nikita Lambinen(Tallinna Mõõk)

3. Georgi Paskovski (IREM)

3. Kirill Kolomijec (SBSK Draakon)

Väga hea võistluse tegi ka Jevgeni Djagilev, kes alagrupivoorus sai kirja vaid ühe kaotuse ning põhitabelis alistas kaks vastast ning pidi alles veerandfinaalis tunnistama hilisema Eesti meistri paremust. Kokkuvõttes Jevgenile igati korralik 7. koht!

Kuhjaga kogemusi hankisid aga ka meie teised noored vehklejad, kel sünniaastaks alles 2010 ja 2011. 24. Nikita Jarts 26. Mathias Hein 27. Jürgen Salm 30. Ilia Marušin 32. Denis Latõšev

TULEMUSED: 

Poiste võistkonnavõistluseks said meie poisid kolmanda asetuse, mis tähendas, et tabeli esimeses kohtumises mindi vastamisi IREM 2 võistkonnaga. Kohtumine kulges algusest peale meie poiste dikteerimisel ning lõpuks olime vastasvõistkonnast paremad tulemusega 45:21.

Poolfinaalkohtumine vehklemisklubi IREM võistkonnaga kujunes aga lõppkokkuvõttes küllaltki tasavägiseks. Enne viimast kohtumist olime taga vaid 1 torkega ning asjaolu, et individuaalturniiri poolfinaalis suutis Nikita suhteliselt veenvalt alistada IREM võistkonnas viimast kohtumist vehelnud Gerorgi Paskovski, lisas meie võistkonnale kindlasti positiivset lootust. Paraku vehkles vastane väga julgelt ja enesekindlalt ning Nikital ei õnnestunud vahet tagasi vehelda ning vastu tuli võtta 45:42 kaotus.

Õnneks suutsid poisid ennast kiiresti koguda ning kohtumises SBSK Draakon 2 võistkonna vastu võeti kindel võit tulemusega 45:30

Võistkondliku meistritiitli saavutas SBSK Draakon I võistkond.

1.SBSK Draakon

2. IREM

3. Tallinna Mõõk (Nikita Lambinen, Jevgeni Djagilev, Nikita Jarts, Jürgen Salm)

TULEMUSED: 

Tüdrukute turniiril alustas võistlust Eesti meistritiitlile 35 noorvehklejat ning omad lootused olid ka meie tüdrukute seas. Paraku sel korral keegi neist kaheksa parema hulka ei pääsenud.

Eesti meistriks tuli Julja Trynova (En Garde), kes põnevas finaalkohtumises oli parem Milana Mistsenkost (VK IREM) tulemusega 10:7

Kolmandad kohad teenisid Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev) ja Stella Peterson (Põhjakotkas).

1.Julja Trynova (En Garde)

2.Milana Mistsenko (VK IREM)

3.Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev)

3. Stella Peterson (Põhjakotkas

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk tüdrukud vehklesid küllaltki hästi alagrupiringi – Mia Kotkin teenis 5 võitu ja 1 kaotuse ning sai tabelisse koguni 7. asetuse, kuid paraku tuli kohe esimeses kohtumises tunnistada Triin Jaigma 10:6 paremust ja kokkuvõttes läks kirja 17. koht.

Ivita Lazdina ja Hella Lee Talu said mõlemad alagrupis kirja 4 võitu ka 2 kaotust ning mõlemad suutsid alistada ka põhitabeli esimesed vastased. Paraku lõpetas Hella Lee teekonna hilisem pronksitüdruk Stella Peterson ning tulemuseks jäi 10. koht. Ivita edasise teekonna peatas kaotus Sonja Metsale (Tartu Kalev) tulemusega 10:5 ja tulemuseks jäi kokkuvõttes 9. koht.

Täitsa korraliku esimese võistluse tegi veel ka Elizaveta Kanarjova, kes alagrupis teenis samuti 4 võitu ja 2 kaotust, kuid kahjuks pidi juba esimeses ringis tunnistama Maria Varese kõige napimat 8:7 paremust ja tema kohaks märgiti protokolli 19. koht.

Alagrupiringist väljus 3 võidu ja 3 kaotusega Alisa Velitškina, kel samuti tuli piirduda põhitabeli esimese ringi kohtumisega, kus tulemusega 10:7 tuli tal tunnistada klubikaaslase Hella Lee paremust.

Kuhjaga kogemusi teenis aga Nicole Falkenberg, kel alagrupiringis tuli lausa neljal korral tunnistada vastase ühetorkelist paremust ning kahjuks jäi sel korral ühegi võiduta ja tulemuseks 32. koht.

TULEMUSED:

Tüdrukute võistkonnavõistlusel osales 6 võistkonda ning Eesti meistritiitli saavutas En Garde võistkond, kes finaalis oli parem tartu Kalev võistkonnast. Meie tüdrukute võistkond (Mia Kotkin, Hella-Lee Talu, Ivita Lazdina ja Elizaveta Kanarjova) alistas küll veerandfinaalis IREM II võistkonna, kuid seejärel tuli vastu võtta kaks järjestikust kaotust – poolfinaalis kaotati Tartu Kalevile ning kolmanda koha heitluses tuli tunnistada IREM I võistkonna paremust.

Kokkuvõttes meie tüdrukutele tubli 4. koht.

1.VK En Garde

2. SS Tartu Kalev

3. VK IREM

TULEMUSED: 

Viimased uudised

Põhjamaade MV, noored

30.08.2021

Noorte Põhjamaade Meistrivõistlused Espoos toimuvad 23.-24 oktoobril Eelregistreerimine Eesti Vehklemisliidule lõppeb aga juba 17. septembril Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osaleb võistlustel kindlasti ka meie sportlaste ja treeneritega ning reis Soome kestab reedest pühapäevani ehk 22.-24. oktoober. Selleks et saaksime hakata täpsemalt planeerima reisi, palun teavitada meid oma soovist võistlustel osaleda, kirjutades selleks juhan.salm@gmail.com VÕISTLUSTE INFO JA […]

Alustame uut hooaega!

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk alustab uue hooaja treeningutega 30. augustil! Kõik treeningud toimuvad vastavalt TUNNIPLAANILE.  – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

U20 Tallinna MV

16.08.2021

Tallinna Lahtised U20 MV epeevehklemises AEG: 04.09.2021 Tallinn Vanuse kategooria: Juuniorid (U20) Võistluspaik: Sõle Spordikeskus, Sõle tn 40a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Ajakava, juuniorid: Meeste  epee                                                  Naiste epee     09:45 Kohaloleku kinnitamise algus             15:00 Kohaloleku kinnitamise algus 10:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp              15:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp 11:00 Võistluse algus                                   16:00 Võistluse algus Reeglid: […]

Registreerimine uueks hooajaks!

04.08.2021

Oleme alustanud uute õpilaste registreerimist uueks hooajaks! – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Rühmatreeningutega alustame taas 30. augustil vastavalt TUNNIPLAANILE.  Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses. Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm […]