Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

NK 33. etapi võitsid Salm ja Pevkur

NK 33. etapi võitsid Salm ja Pevkur

04.05.2018

Neljapäeval toimunud 33. Neljapäevakute Karikasarja etapi võitsid Juhan Salm ja Jan Joonas Pevkur.
 
27 osalejaga noorte turniiril alustasid esimest ringi kõige edukamalt Jan Joonas, Dinara Anis, Nikita Šitikov ja Daniil Kuznetsov, kes kõik läbisid alagrupi kõikide võitudega.
 
Poolfinaalidesse ei õnnestunud neist jõuda vaid Daniilil, kes veerandfinaalis pidi alla vanduma Kristiin Niliskile seisuga 15:10
 
Esimeses poolfinaalis kohtusid Jan Joonas ja Kristiin ning torgetevaesest kohtumisest väljus võitjana Jan Joonas seisuga 7:4
 
Teises poolfinaalis kohtusid Nikita ja Dinara, kust võitjaks osutus Dinara seisuga 10:6
 
Tasavägise finaalkohtumise Jan Joonase ja Dinara vahel võitis Jan Joonas seisuga 7:5.
 
Kolmanda koha saavutas Kristiin, kes otsustavas kohtumises oli parem Nikitast seisuga 11:6
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Mathias Murumaa, Sandra Aus, Daniil Kuznetsov ja Mattis Lättekivi.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas 1185 punktiga. Teisel positsioonil on jätkuvalt Kristiin Nilisk 1079 punktiga ning kolmandal kohal on Nikita Šitikov 1022 punktiga.
 
 
Õhtusel turniiril oli sel korral osalejaid 21 ning esimest ringi alustas kõige paremini Gaia Marianna Salm, kes ainsa võistlejana läbis alagrupiringi täiseduga. Põhitabelisse teise ja kolmanda asetuse said Juhan Salm ja Markus Salm, kes esimeses ringis pidid tunnistama ühe vastase paremust. Põhitabeli neljanda asetuse sai Henrik Priimägi, kes esimeses ringis sai nelja võidu kõrvale ka kaks kaotust.
 
Poolfinaalidesse õnnestus neist ennast vehelda vaid Juhanil ja Henrikul. Markusel tuli juba 16 parema seas tunnistada Anne Mai Mellese 15:6 paremust ning veerandfinaalis pidi Kasper Tafenau 14:11 paremust tunnistama Gaia Marianna.
 
Esimeses poolfinaalis kohtusid Kasper ja Henrik ning noormeeste omavahelisest heitlusest väljus võitjana Henrik seisuga 15:12.
 
Teises poolfinaalis kohtusid Ilja Žurba ning Juhan Salm. Kohtumine oli väga tasavägine, kuid otsustavatel hetkedel oli vanem ja kogenum veidi kindlama käega ning finaali pääses 13:11 võiduga Juhan.
 
Finaalkohtumine oli samuti väga tasavägiine ning 20 sekundit enne normaalaja lõppu oli seis veel 13:13, kui Henrik otsustas, et ei soovi kohtumist lisa ajale saata ning proovis ise rünnata. Juhan oli kaitses kindel ning läks 14:13 ette. Järele jäänud sekundite jooksul proovis Henrik veel ka viigistada, kuid kaitses vehelnud Juhan oli kindel ka lõpusekunditel ja saavutas seisuga 15:13 järjekordse etapivõidu.
 
Kolmanda koha saavutas Ilja Žurba, kes viimases kohtumises võitis Kasper Tafenaud seisuga 15:8
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Paul Mark Tammiste, Gaia Marianna Salm, Daniel Andreas Raid ja Anne Mai Melles.
 
 
Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid 857 edetabelipunktiga. Teisel kohal on jätkuvalt Ilja Žurba 740 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab Markus Salm 696 punktiga.
 

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]