Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Noortele kaks kulda Taanist

Noortele kaks kulda Taanist

3. detsember 2019

Euroopa Karikavõistluste individuaalturniir 31.11.2019

Henrik Priimägi saavutas Taanis peetud U17 vanuseklassi Euroopa karikaetapil esikoha 
 
Alagrupis sai Henrik viis võitu ja ühe kaotuse, mis põhitabelisse andis talle 12. asetuse.
 
128 sees purustas ta 15:5 tulemusega Joona Tuomineni. Järgmises ringis tuli Henriku vōimsale minekule alla vanduda Fridh Simonil tulemusega 15:4.
 
32 sees oli ta parem Eikanger Olavist tulemusega 15:9 ja järgmises ringis võitis Henrik tulemusega 15:10 Francesco Ferrautit.
 
Pääsuks nelja parema hulka võitis ta tiimikaaslast Markus Salmi seisuga 15:9.
 
Poolfinaalkohtumine Christopher Kelly vastu oli aga väga põnev ning tasavägine ja võitja selgus otsustava torkega, mille sooritas Henrik.
 
Finaalis tundis Henrik end aga suhteliselt kindlalt ning tulemusega 15:9 saavutas ta veenva etapivõidu.
 
Hea tulemuse tegi ka Markus Salm, kes sai protokolli kirja 5. koha ning veerandfinaalis pidi tunnistama tulevase võitja paremust.
 
Alagrupis sai Markus sarnaselt Henrikule 5 võitu ja ühe kaotuse, mis põhitabelisse andis 20. asetuse.
 
Põhitabeli esimeses kohtumises alistas Markus tulemusega 15:5 Riccardo Napoletano ning teises ringis alistus talle Georgio Comparotto seisuga 15:11.
 
32 sees võitis Markus tulise heitluse järel Mikolaj Mancewiczit seisuga 14:10. Seejärel oli ta tasavägises kohtumises parem Jem Greenist torgetega 13:11
 
Teistes TM poiste kohad:
Kasper Tafenau 42.
Jan Joonas Pevkur 45.
Mathias Murumaa 105.
 
Kokku osales 181 vehklejat.
 

Euroopa Karikavõistluste võistkonnavõistlus 01.12.2019

ETAPIVÕIT tuli EESTISSE!!! 
 
Eesti meeskond koosseisus Henrik Priimägi (Tallinna Mõõk/Läänemaa Spordikool), Markus Salm (Tallinna Mõõk/Tallinna Spordikool), Kasper Tafenau (Tallinna Mõõk/Tallinna Spordikool) ning Oliver Laasik (En Garde/Läänemaa Spordikool) saavutas meeskadettide peatreener Juhan Salmi juhendamisel võistlusel esikoha!
 
Esimeses ringis olid noormehed vabad, seejärel võideti Itaalia ja Bulgaaria segavõistkonda 45:38. 16 hulgas alistati Taani 2. võistkond tulemusega 45:22
 
Veerandfinaalkohtumises Belgia vastu sooritas Markus seisult 25:24 12-sekundiga kolm vastuseta jäänud torget, mis viis vastase sedavõrd endast välja, et noormees saatis suure kaarega mööda saali laiali nii oma maski kui epee ning sellele järgnes vastaste võistkonnale muidugi must kaart, mis tähendas võistkonna eemaldamiset edasisest võistlusest.
 
Poolfinaalis võitsid meie noormehed Suurbritannia võistkonda tulemusega 45:27 ja finaalis pidi meie esimese võistkonna paremust tunnistama Iisraeli võistkond tulemusega 45:39
 
Eesti teine võistkond koosseisus Mathias Murumaa ja Jan Joonas Pevkur (mõlemad vehklemisklubi Tallinna Mõõk) Richard Germ (En Garde) Sebastian Kuusk (Põhjakotkas) saavutas 12 koha.
 
Kokku osales 36 võistkonda.
 
 
Neidude turniiril saavutas Eesti esimene võistkond kosseisus Madli Palk (En Garde) Gabriela Truuse (Põhjakotkas) ja Anneli Proosväli (En Garde) vehklemistreener Peeter Nelise juhendamisel 6. koha.
 
Eesti 2. võistkond kooseisus Anne-Mai Melles, Kristiin Nilisk, Karoliina Velleste (kõik vehklemisklubist Tallinna Mõõk) tuli 10 kohale ja kolmas võistkond koosseisus Sandra Aus (Tallinna Mõõk) Kleer Jaani (En Garde) ja Luiza Novosjolova (Le Glaive) sai 13. koha.
 
Kokku osales 23 võistkonda.
 
 
Palju õnne ja suur aitäh kõikide asjaosaliste treeneritele ja tublidele lapsevanematele, kes igati toetavad Eesti vehklemise järelkasvu! 
 
Suur, suur aitäh ka meie headele toetajatele 

Viimased uudised