Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Pevkur ja Salm võitsid GP etapi

Pevkur ja Salm võitsid GP etapi

27. aprill 2018

Eilsel Neljapäevakute karikasarja 32. etapil, kus võistlejatel oli võimalus edetabelisse topelt punkte teenida, võidutsesid Jan Joonas Pevkur noorte arvestuses ning Juhan Salm õhtusel turniiril.

Kuigi see neljapäevak langes laste koolivaheajale, siisvõistlustulle asusid ka kõik võistlussarja favoriidid.

Alagrupiringi suutsid kõikide võitudega läbida Jan Joonas ning Kristiin Nilisk, kes said põhitabelisse esimese ja teise asetuse. Esimeses ringis said ühe kaotuse kirja Karoliina Velleste ja Dinara Anis, kes tabelisse said kolmanda ja neljanda asetuse.

Alagrupiringis veidi kindlamat vehklemist näidanud neli noort jõudsid ilma suuremate üllatusteta ka kõik poolfinaalidesse.

Esimesest poolfinaalist Jan Joonase ja Dinara vahel väljus võitjana võistlussarja liider Jan Joonas seisuga 11:8.

Teisest poolfinaalist pääses finaali Karoliina, kes alistas Kristiini seisuga 15:13

Finaalkohtumises Karoliina ja Jan Joonase vahel sell korral mingit passimist ei toimunud ning mõlemad noored näitasid aktiivset ja julget vehklemist. Veidi paremini sobis kiire tempoga vehklemine Janile, kes saavutas järjekordse etapivõidu seisuga 15:7. Sünnipäevalaps Karoliinale seega tubli teine koht!

Kolmanda koha kohtumine Dinara ja Kristiini vahel oli samuti tunduvalt aktiivsem kui neidude varasemad omavahelised kohtumised. Matšist väljus võitjana Kristiin seisuga 14:10.

Esikaheksasse jõudsid veel: Sandra Aus, Jaan Meier, Nikita Šitikov ja Daniil Kuznetsov.

Tulemused:

Sarja liidrina jätkab Jan Joonas Pevkur​ 1149 punktiga. Talle järgnevad Kristiin Nilisk​ 1049 punktiga ning Nikita Šitikov 995 punktiga.

Sarja edetabel:

Õhtusel turniiril oli sel korral osalejaid 21 ning alagrupiringi läbisid täis eduka kolm vehklejat – Henrik Priimägi​, Markus Salm​ ja Gaia-Marianna Salm​, kes põhitabelisse said vastavalt esimese, teise ja kolmanda asetuse. Neljanda asetuse tabelisse sai Juhan Salm​, kel alagrupiringis tuli vastu võtta üks kaotus.

Henrikul, Markusel ja Juhanil õnnestus ennast välja vehelda ka poolfinaalidesse, kuid Gaia-Marianna Salm pidi veerandfinaalis tunnistama Paul Mark Tammiste​ 12:10 paremust.

Esimesest poolfinaalist Henriku ja Juhani vahel väljus võitjana Juhan seisuga 15:9. Teises poolfinaalis oli Markus parem Paulist seisuga 15:8

Finaalkohtumises Juhani ja Markuse vahel väljus võitjana vanem ja kogenum seisuga 15:12 ning sünnipäevalapsel tuli leppida teise kohaga.

Kolmanda koha kohtumises ei andud Henrik aga oma vastasele erilist võimalust ning võttis veenva võidu seisuga 15:1

Esikaheksasse jõudsid veel: Gaia Marianna Salm, Georg Linnamägi, Daniel Andreas Raid ja Dmitri Fadejev.

Tulemused: 

Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid​ 852 punktiga. Talle järgnevad Ilja Žurba​ 716 punktiga ning Markus Salm 687 punktiga.

Sarja edetabel:

Viimased uudised

Moosus, Altunin ja Murumaa võidutsesid NK etapil

10. veebruar 2019

Neljapäeval, 7. veebruaril peetud Neljapäevakute Karikasarja XX etapil saavutas 33 noorvehkleja konkurentsis U14 ja U12 vanuseklassi arvestuses esikoha Mathias Murumaa, kes finaalkohtumises alistas sarja üldliidri, Nikita Šitikovi, seisuga 15:10.   Kolmanda koha saavutas Dinara Anis, kes kolmanda koha kohtumises oli parem Daniil Kuznetsovist seisuga 15:8   XX etapi tulemused:    Sarja üldliidrina jätkab Nikita Sitikov, […]

Noormehed võitsid ECC etapi Soomes!

29. jaanuar 2019

26. ja 27. jaanuaril Espoos peetud U17 ja U14 euroopa Karikaetapid möödusid eestlastele edukalt ning rõõmustamiseks oli põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk vehklejatel. Meeskadettide koondis, kuhu kuulusid kolm Tallinna Mõõk vehklejat, saavutas 23 võistkonna konkurentsis esikoha. Võistkonda kuulusid Markus Salm, Henrik Priimägi, Kasper Tafenau ning SBSK Draakon vehkleja Erik Tobias. Finaalkohtumine Eesti – Jaapan juuresoleval […]

Võistlusnädalavahetus Soomes

25. jaanuar 2019

Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril,  peetakse Soomes, Espoos U17 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp noormeestele ja neidudele. Laupäeval on kavas individuaalturniirid ning pühapäeval peetakse võistkonnavõistlused. Pühapäeval toimub seal samas aga veel üks turniir – U14 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp poistele ja tüdrukutele. Nii laupäeval kui ka pühapäeval on vehklemisrajale asumas ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk​ vehklejad. U17 individuaalturniiril […]