Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Pevkur ja Salm võitsid GP etapi

Pevkur ja Salm võitsid GP etapi

27.04.2018

Eilsel Neljapäevakute karikasarja 32. etapil, kus võistlejatel oli võimalus edetabelisse topelt punkte teenida, võidutsesid Jan Joonas Pevkur noorte arvestuses ning Juhan Salm õhtusel turniiril.

Kuigi see neljapäevak langes laste koolivaheajale, siisvõistlustulle asusid ka kõik võistlussarja favoriidid.

Alagrupiringi suutsid kõikide võitudega läbida Jan Joonas ning Kristiin Nilisk, kes said põhitabelisse esimese ja teise asetuse. Esimeses ringis said ühe kaotuse kirja Karoliina Velleste ja Dinara Anis, kes tabelisse said kolmanda ja neljanda asetuse.

Alagrupiringis veidi kindlamat vehklemist näidanud neli noort jõudsid ilma suuremate üllatusteta ka kõik poolfinaalidesse.

Esimesest poolfinaalist Jan Joonase ja Dinara vahel väljus võitjana võistlussarja liider Jan Joonas seisuga 11:8.

Teisest poolfinaalist pääses finaali Karoliina, kes alistas Kristiini seisuga 15:13

Finaalkohtumises Karoliina ja Jan Joonase vahel sell korral mingit passimist ei toimunud ning mõlemad noored näitasid aktiivset ja julget vehklemist. Veidi paremini sobis kiire tempoga vehklemine Janile, kes saavutas järjekordse etapivõidu seisuga 15:7. Sünnipäevalaps Karoliinale seega tubli teine koht!

Kolmanda koha kohtumine Dinara ja Kristiini vahel oli samuti tunduvalt aktiivsem kui neidude varasemad omavahelised kohtumised. Matšist väljus võitjana Kristiin seisuga 14:10.

Esikaheksasse jõudsid veel: Sandra Aus, Jaan Meier, Nikita Šitikov ja Daniil Kuznetsov.

Tulemused:

Sarja liidrina jätkab Jan Joonas Pevkur​ 1149 punktiga. Talle järgnevad Kristiin Nilisk​ 1049 punktiga ning Nikita Šitikov 995 punktiga.

Sarja edetabel:

Õhtusel turniiril oli sel korral osalejaid 21 ning alagrupiringi läbisid täis eduka kolm vehklejat – Henrik Priimägi​, Markus Salm​ ja Gaia-Marianna Salm​, kes põhitabelisse said vastavalt esimese, teise ja kolmanda asetuse. Neljanda asetuse tabelisse sai Juhan Salm​, kel alagrupiringis tuli vastu võtta üks kaotus.

Henrikul, Markusel ja Juhanil õnnestus ennast välja vehelda ka poolfinaalidesse, kuid Gaia-Marianna Salm pidi veerandfinaalis tunnistama Paul Mark Tammiste​ 12:10 paremust.

Esimesest poolfinaalist Henriku ja Juhani vahel väljus võitjana Juhan seisuga 15:9. Teises poolfinaalis oli Markus parem Paulist seisuga 15:8

Finaalkohtumises Juhani ja Markuse vahel väljus võitjana vanem ja kogenum seisuga 15:12 ning sünnipäevalapsel tuli leppida teise kohaga.

Kolmanda koha kohtumises ei andud Henrik aga oma vastasele erilist võimalust ning võttis veenva võidu seisuga 15:1

Esikaheksasse jõudsid veel: Gaia Marianna Salm, Georg Linnamägi, Daniel Andreas Raid ja Dmitri Fadejev.

Tulemused: 

Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid​ 852 punktiga. Talle järgnevad Ilja Žurba​ 716 punktiga ning Markus Salm 687 punktiga.

Sarja edetabel:

Viimased uudised

Salm ja Priimägi Läänemaa MV poodiumil

18.10.2020

Eile, 17. oktoobril  Haapsalus peetud Endel Nelise nimelistel Läänemaa lahtistel meistrivõistlustel saavutas naiste arvestuses esikoha Katrina Lehis  (Le Glaive), kes dramaatilises finaalkohtumises Erika Kirpu (Tartu Kalev) vastu suutis viimase 15 sekundiga välja tulla kolmetorkelisest kaotusseisust ning lisaminutile mindi 11:11 viigiseisust. Otsustavale torkele veheldes oli kindlama käega taaskord Lehis ning võttis tulemusega 12:11 magusa turniirivõidu. Kolmandad kohad […]

U14 EMV võideti täiskomplekt medaleid!

12.10.2020

Laupäeval, 10. oktoobril peeti Haapsalus U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused epeevehklemises, kus osales ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk oma noorvehklejatega. Hommik algas individuaalturniiriga ning suurepärase alguse tegid nii Dinara Anis kui ka Aleks Kolesnik, kes alistasid alagrupiringis kõik oma vastased ning said põhitabelisse esimese asetuse. Poisid alustasid alagrupiturniiri, üldse väga hästi, sest play-off tabelis võitlesid esimese 8-hulka […]

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]