Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Pevkur ja Salm võitsid GP etapi

Pevkur ja Salm võitsid GP etapi

27.04.2018

Eilsel Neljapäevakute karikasarja 32. etapil, kus võistlejatel oli võimalus edetabelisse topelt punkte teenida, võidutsesid Jan Joonas Pevkur noorte arvestuses ning Juhan Salm õhtusel turniiril.

Kuigi see neljapäevak langes laste koolivaheajale, siisvõistlustulle asusid ka kõik võistlussarja favoriidid.

Alagrupiringi suutsid kõikide võitudega läbida Jan Joonas ning Kristiin Nilisk, kes said põhitabelisse esimese ja teise asetuse. Esimeses ringis said ühe kaotuse kirja Karoliina Velleste ja Dinara Anis, kes tabelisse said kolmanda ja neljanda asetuse.

Alagrupiringis veidi kindlamat vehklemist näidanud neli noort jõudsid ilma suuremate üllatusteta ka kõik poolfinaalidesse.

Esimesest poolfinaalist Jan Joonase ja Dinara vahel väljus võitjana võistlussarja liider Jan Joonas seisuga 11:8.

Teisest poolfinaalist pääses finaali Karoliina, kes alistas Kristiini seisuga 15:13

Finaalkohtumises Karoliina ja Jan Joonase vahel sell korral mingit passimist ei toimunud ning mõlemad noored näitasid aktiivset ja julget vehklemist. Veidi paremini sobis kiire tempoga vehklemine Janile, kes saavutas järjekordse etapivõidu seisuga 15:7. Sünnipäevalaps Karoliinale seega tubli teine koht!

Kolmanda koha kohtumine Dinara ja Kristiini vahel oli samuti tunduvalt aktiivsem kui neidude varasemad omavahelised kohtumised. Matšist väljus võitjana Kristiin seisuga 14:10.

Esikaheksasse jõudsid veel: Sandra Aus, Jaan Meier, Nikita Šitikov ja Daniil Kuznetsov.

Tulemused:

Sarja liidrina jätkab Jan Joonas Pevkur​ 1149 punktiga. Talle järgnevad Kristiin Nilisk​ 1049 punktiga ning Nikita Šitikov 995 punktiga.

Sarja edetabel:

Õhtusel turniiril oli sel korral osalejaid 21 ning alagrupiringi läbisid täis eduka kolm vehklejat – Henrik Priimägi​, Markus Salm​ ja Gaia-Marianna Salm​, kes põhitabelisse said vastavalt esimese, teise ja kolmanda asetuse. Neljanda asetuse tabelisse sai Juhan Salm​, kel alagrupiringis tuli vastu võtta üks kaotus.

Henrikul, Markusel ja Juhanil õnnestus ennast välja vehelda ka poolfinaalidesse, kuid Gaia-Marianna Salm pidi veerandfinaalis tunnistama Paul Mark Tammiste​ 12:10 paremust.

Esimesest poolfinaalist Henriku ja Juhani vahel väljus võitjana Juhan seisuga 15:9. Teises poolfinaalis oli Markus parem Paulist seisuga 15:8

Finaalkohtumises Juhani ja Markuse vahel väljus võitjana vanem ja kogenum seisuga 15:12 ning sünnipäevalapsel tuli leppida teise kohaga.

Kolmanda koha kohtumises ei andud Henrik aga oma vastasele erilist võimalust ning võttis veenva võidu seisuga 15:1

Esikaheksasse jõudsid veel: Gaia Marianna Salm, Georg Linnamägi, Daniel Andreas Raid ja Dmitri Fadejev.

Tulemused: 

Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid​ 852 punktiga. Talle järgnevad Ilja Žurba​ 716 punktiga ning Markus Salm 687 punktiga.

Sarja edetabel:

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]