Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Moosus võitsid NK 36. etapi

Salm ja Moosus võitsid NK 36. etapi

25.05.2018

Neljapäevakute Karikasarja 36. etapil tõusid poodiumi kõrgeimale astmele Markus Salm noorte vanuserühmas ning Martti Moosus vanemas vanuserühmas.
 
28 osalejaga noorteturniiri esimest ringi alustasid sel korral kõige paremin Markus Salm, Jan Joonas pevkur ja Kristiin Nilisk, kes kõik läbisid alagrupiringi täiseduga. Põhitabelisse sai neljanda asetuse Nilita Šitikov, kes esimeses ringis tunnistas vaid ühe vastase paremust.
 
Kõik neli noort jõudsid kindlate võitudega ka poolfinaalidesse.
 
Esimesest poolfinaalist, kus kohtusid Markus ja Nikita, väljus võitjana Markus seisuga 12:8
 
Teises poolfinaalis kohtusid Jan Joonas ning Kristiin ning 15:10 võiduga pääses finaali Jan Joonas.
 
Etapivõidu saavutas Markus, võites Jan Joonast seisuga 14:8.
 
Kolmanda koha saavutas Kristiin, kes otsustavas kohtumises oli seisuga 15:7 Parem Nikitast.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Sandra Aus, Mattis Lättekivi, Edvin Jahu ja Dinara Anis.
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas pevkur, kes on edetabelis kokku 1315 punkti. Teisel kohal on Kristiin Nilisk 1196 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab Nikita Šitikov 1136 punktiga.
 
 
Õhtust turniiri alustas sel korral 22 vehklejat ning osalejate arvust lähtuvalt otsustati sel korral vehelda kaks alagrupiringi, mille põhjal veheldakse edasi põhitabelis.
 
Kahe alagrupiringi kokkuvõttes näitasid teistest veidi paremat vehklemist Juhan Salm, Henrik Priimägi ja Oliver Prede, kes kahe ringipeale said kirja vaid ühe kaotuse. Põhitabelisse neljanda asetuse sai Georg Linnamägi, kes pidi tunnistama kahe vastase paremust.
 
Poolfinaalidesse jõudsid neist aga vaid Linnamägi ja Priimägi. Georg alistas veerandfinaalis Markus Salmi seisuga 15:9 ning Henrik Priimägi oli samas ringis parem Dmitri fadejevist seisuga 15:11.
 
Juhan Salmil tuli aga veerandfinaalis tunnistad Martti Moosuse 15:11 paremust ning samas ringis sai kaotuse kirja ka Oliver Prede, kes pidi tunnistama Mike tammoja 11:15 paremust.
 
Poolfinaalis Martti ja Georgi vahel väljus võitjana Martti seisuga 15:11.
 
Teises poolfinaalis läks aga võitja selgitamiseks vaja lisaaega. Viimasel minutil oli otsustava torke sooritamisel kindlam Henrik ning liikus 11:10 võiduga finaali.
 
Finaalkohtumine Martti ja Henriku vahek kujunes sel korral väga tasavägiseks ja pingeliseks. Eelmistel kordadel omavahel kohtudes oli võidu kirja saanud nii Martti kui ka Henrik, kes võitis ka nende viimati peetud omavahelise kohtumise.
 
Nagu on öelnud klassikud, siis iga lill õitseb omal ajal ning Martti Moosus, kes juba tükk aega on olnud nii lähedal etapivõidule, kuid alati on pidanud sellest suu puhtaks pühkima ja kaotusekibeduse alla neelama, saavutas lõpuks ihaldatud etapivõidu seisuga 13:15. Palju õnne, Martti!
 
Kolmanda koha saavutas Mike Tammoja, olles otsustavas kohtumises parem Georg Linnamäest seisuga 15:9
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Juhan Salm, Oliver Prede, Dmitri Fadejev ja Markus Salm.
 
 
Peale 36. etappi on sarja üldliider endiselt Daniel Andreas Raid 872 punktiga. Talle järgnevad Ilja Žurba 789 punktiga ning Markus Salm 776 punktiga.
 

Viimased uudised

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]

Edukad Eesti meistrivõistlused (fotod)

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 3 medalit! Laupäeval Saku valla spordikeskuses peetud Eesti MV-l läksid vehklemisrajale 47 meesvehklejat ning 40 naisvehklejat, kelle seas 34 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast ja omad medalilootused. Individuaalvõistluse parima tulemuse eest hoolitsesid meie meesvehklejad. Eesti meistriks tuli SBSK Draakon vehkleja Ilian Bobrov, kes finaalkohtumises oli parem Tartu Kalevit esindavast Ruslan […]