Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Moosus võitsid NK 36. etapi

Salm ja Moosus võitsid NK 36. etapi

25.05.2018

Neljapäevakute Karikasarja 36. etapil tõusid poodiumi kõrgeimale astmele Markus Salm noorte vanuserühmas ning Martti Moosus vanemas vanuserühmas.
 
28 osalejaga noorteturniiri esimest ringi alustasid sel korral kõige paremin Markus Salm, Jan Joonas pevkur ja Kristiin Nilisk, kes kõik läbisid alagrupiringi täiseduga. Põhitabelisse sai neljanda asetuse Nilita Šitikov, kes esimeses ringis tunnistas vaid ühe vastase paremust.
 
Kõik neli noort jõudsid kindlate võitudega ka poolfinaalidesse.
 
Esimesest poolfinaalist, kus kohtusid Markus ja Nikita, väljus võitjana Markus seisuga 12:8
 
Teises poolfinaalis kohtusid Jan Joonas ning Kristiin ning 15:10 võiduga pääses finaali Jan Joonas.
 
Etapivõidu saavutas Markus, võites Jan Joonast seisuga 14:8.
 
Kolmanda koha saavutas Kristiin, kes otsustavas kohtumises oli seisuga 15:7 Parem Nikitast.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Sandra Aus, Mattis Lättekivi, Edvin Jahu ja Dinara Anis.
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas pevkur, kes on edetabelis kokku 1315 punkti. Teisel kohal on Kristiin Nilisk 1196 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab Nikita Šitikov 1136 punktiga.
 
 
Õhtust turniiri alustas sel korral 22 vehklejat ning osalejate arvust lähtuvalt otsustati sel korral vehelda kaks alagrupiringi, mille põhjal veheldakse edasi põhitabelis.
 
Kahe alagrupiringi kokkuvõttes näitasid teistest veidi paremat vehklemist Juhan Salm, Henrik Priimägi ja Oliver Prede, kes kahe ringipeale said kirja vaid ühe kaotuse. Põhitabelisse neljanda asetuse sai Georg Linnamägi, kes pidi tunnistama kahe vastase paremust.
 
Poolfinaalidesse jõudsid neist aga vaid Linnamägi ja Priimägi. Georg alistas veerandfinaalis Markus Salmi seisuga 15:9 ning Henrik Priimägi oli samas ringis parem Dmitri fadejevist seisuga 15:11.
 
Juhan Salmil tuli aga veerandfinaalis tunnistad Martti Moosuse 15:11 paremust ning samas ringis sai kaotuse kirja ka Oliver Prede, kes pidi tunnistama Mike tammoja 11:15 paremust.
 
Poolfinaalis Martti ja Georgi vahel väljus võitjana Martti seisuga 15:11.
 
Teises poolfinaalis läks aga võitja selgitamiseks vaja lisaaega. Viimasel minutil oli otsustava torke sooritamisel kindlam Henrik ning liikus 11:10 võiduga finaali.
 
Finaalkohtumine Martti ja Henriku vahek kujunes sel korral väga tasavägiseks ja pingeliseks. Eelmistel kordadel omavahel kohtudes oli võidu kirja saanud nii Martti kui ka Henrik, kes võitis ka nende viimati peetud omavahelise kohtumise.
 
Nagu on öelnud klassikud, siis iga lill õitseb omal ajal ning Martti Moosus, kes juba tükk aega on olnud nii lähedal etapivõidule, kuid alati on pidanud sellest suu puhtaks pühkima ja kaotusekibeduse alla neelama, saavutas lõpuks ihaldatud etapivõidu seisuga 13:15. Palju õnne, Martti!
 
Kolmanda koha saavutas Mike Tammoja, olles otsustavas kohtumises parem Georg Linnamäest seisuga 15:9
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Juhan Salm, Oliver Prede, Dmitri Fadejev ja Markus Salm.
 
 
Peale 36. etappi on sarja üldliider endiselt Daniel Andreas Raid 872 punktiga. Talle järgnevad Ilja Žurba 789 punktiga ning Markus Salm 776 punktiga.
 

Viimased uudised

Põhjamaade MV, noored

30.08.2021

Noorte Põhjamaade Meistrivõistlused Espoos toimuvad 23.-24 oktoobril Eelregistreerimine Eesti Vehklemisliidule lõppeb aga juba 17. septembril Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osaleb võistlustel kindlasti ka meie sportlaste ja treeneritega ning reis Soome kestab reedest pühapäevani ehk 22.-24. oktoober. Selleks et saaksime hakata täpsemalt planeerima reisi, palun teavitada meid oma soovist võistlustel osaleda, kirjutades selleks juhan.salm@gmail.com VÕISTLUSTE INFO JA […]

Alustame uut hooaega!

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk alustab uue hooaja treeningutega 30. augustil! Kõik treeningud toimuvad vastavalt TUNNIPLAANILE.  – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

U20 Tallinna MV

16.08.2021

Tallinna Lahtised U20 MV epeevehklemises AEG: 04.09.2021 Tallinn Vanuse kategooria: Juuniorid (U20) Võistluspaik: Sõle Spordikeskus, Sõle tn 40a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Ajakava, juuniorid: Meeste  epee                                                  Naiste epee     09:45 Kohaloleku kinnitamise algus             15:00 Kohaloleku kinnitamise algus 10:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp              15:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp 11:00 Võistluse algus                                   16:00 Võistluse algus Reeglid: […]