Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Priimägi võidukad

Salm ja Priimägi võidukad

18. mai 2018

17. mail peetud Neljapäevakute Karikasarja 35. etapi võitsid Markus Salm noorte arvestuses ja Henrik Priimägi vanemas vanuserühmas.
 
Noorte etapil oli sel korral kohal 29 noort vehklejat, kelle seas ka kõik favoriidid üldarvestuses kõrgete kohtade püüdmisel. Alagrupiringi läbisid kõige edukamalt Alexander Malvik (NOR), Kristiin Nilisk ja Dinara Anis, kes alagrupiringis alistasid kõik vastased. Neljanda asetuse põhitabelisse sai esimeses ringis vaid ühe vastase paremust tunnistanud Nikita Šitikov.
 
Poolfinaali õnnestus neist ennast välja võidelda vaid Nikital. Alexander Malvik pidi veerandfinaalis tunnistama Jan Joonas Pevkuri 5:10 paremust, Dinara Anis kaotas samas ringis Sandra Ausile seisuga 13:15 ning veerandfinaalis pidi Markus Salmi paremust tunnistama ka Kristiin Nilisk, kes kaotas kohtumise seisuga 9:15
 
Esimesest poolfinaalist kujunes punktidevaene taktikakohtumine, milles Jan Joonas mängis seisuga 5:3 üle Nikita Šitikovi.
 
Teises poolfinaalis alistas Markus Salm seisuga 15:5 Sandra Ausi.
 
Finaalkohtumisest väljus võitjana Markus seisuga 15:8.
 
Kolmanda koha saavutas Nikita Šitikov, kes otsustavas kohtumises oli paren Sandra Ausist seisuga 15:9
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Alexander Malvik, Kristiin Nilist, Dinara Anis ja Karoliina Velleste.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas Pevkur, kel on edetabelis 1247 punkti. Talle järgnevad Kristiin Nilisk 1134 punktiga ning Nikita Šitikov 1080 punktiga.
 
 
Õhtusel turniiril oli rekordiline arv osalejaid, kui starti tuli lausa 31 vehklejat. Esimest ringi alustasid kõige kindlamalt Henrik Priimägi ja Markus Salm, kes alistasid alagrupis kõik vastased ja said põhitabelisse esimese ja teise asetuse. Põhitabelisse kolmanda ja neljanda asetuse said Gaia Marianna Salm ja Kasper Tafenau, kes esimeses ringis pidid tunnistama ühe vastase paremust.
 
Poolfinaalidesse jõudsid peale põnevaid kohtumisi aga Henrik priimägi ja Juhan Salm ülemisest abeli poolest ning Erik Tobias ja Markus Salm tabeli alumisest poolest.
 
Finaali pääsesid Henrik, kes oli Juhanist parem seisuga 15:9 ja Erik, kes peale tasavägist heitlust alistas Markuse seisuga 15:14.
 
Finaalkohtumises saavutas suhteliselt kindla võidu Henrik, kes oma vastasest oli parem seisuga 15:10.
 
Kolmanda koha saavutas Juhan, kes otsustavas kohtumises oli 15:8 parem Markusest.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Mike Tammoja, Ilja Žurba, Rain Raidna ja Sergei Shishikin.
 
 
Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid 863 punktiga. Teisel kohal on Ilja Žurba 773 punktiga ning kolmandal positsioonil on Markus Salm 744 punktiga.
 

Viimased uudised

Moosus, Altunin ja Murumaa võidutsesid NK etapil

10. veebruar 2019

Neljapäeval, 7. veebruaril peetud Neljapäevakute Karikasarja XX etapil saavutas 33 noorvehkleja konkurentsis U14 ja U12 vanuseklassi arvestuses esikoha Mathias Murumaa, kes finaalkohtumises alistas sarja üldliidri, Nikita Šitikovi, seisuga 15:10.   Kolmanda koha saavutas Dinara Anis, kes kolmanda koha kohtumises oli parem Daniil Kuznetsovist seisuga 15:8   XX etapi tulemused:    Sarja üldliidrina jätkab Nikita Sitikov, […]

Noormehed võitsid ECC etapi Soomes!

29. jaanuar 2019

26. ja 27. jaanuaril Espoos peetud U17 ja U14 euroopa Karikaetapid möödusid eestlastele edukalt ning rõõmustamiseks oli põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk vehklejatel. Meeskadettide koondis, kuhu kuulusid kolm Tallinna Mõõk vehklejat, saavutas 23 võistkonna konkurentsis esikoha. Võistkonda kuulusid Markus Salm, Henrik Priimägi, Kasper Tafenau ning SBSK Draakon vehkleja Erik Tobias. Finaalkohtumine Eesti – Jaapan juuresoleval […]

Võistlusnädalavahetus Soomes

25. jaanuar 2019

Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. jaanuaril,  peetakse Soomes, Espoos U17 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp noormeestele ja neidudele. Laupäeval on kavas individuaalturniirid ning pühapäeval peetakse võistkonnavõistlused. Pühapäeval toimub seal samas aga veel üks turniir – U14 vanuseklassi Euroopa Karikaetapp poistele ja tüdrukutele. Nii laupäeval kui ka pühapäeval on vehklemisrajale asumas ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk​ vehklejad. U17 individuaalturniiril […]