Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Priimägi võidukad

Salm ja Priimägi võidukad

18.05.2018

17. mail peetud Neljapäevakute Karikasarja 35. etapi võitsid Markus Salm noorte arvestuses ja Henrik Priimägi vanemas vanuserühmas.
 
Noorte etapil oli sel korral kohal 29 noort vehklejat, kelle seas ka kõik favoriidid üldarvestuses kõrgete kohtade püüdmisel. Alagrupiringi läbisid kõige edukamalt Alexander Malvik (NOR), Kristiin Nilisk ja Dinara Anis, kes alagrupiringis alistasid kõik vastased. Neljanda asetuse põhitabelisse sai esimeses ringis vaid ühe vastase paremust tunnistanud Nikita Šitikov.
 
Poolfinaali õnnestus neist ennast välja võidelda vaid Nikital. Alexander Malvik pidi veerandfinaalis tunnistama Jan Joonas Pevkuri 5:10 paremust, Dinara Anis kaotas samas ringis Sandra Ausile seisuga 13:15 ning veerandfinaalis pidi Markus Salmi paremust tunnistama ka Kristiin Nilisk, kes kaotas kohtumise seisuga 9:15
 
Esimesest poolfinaalist kujunes punktidevaene taktikakohtumine, milles Jan Joonas mängis seisuga 5:3 üle Nikita Šitikovi.
 
Teises poolfinaalis alistas Markus Salm seisuga 15:5 Sandra Ausi.
 
Finaalkohtumisest väljus võitjana Markus seisuga 15:8.
 
Kolmanda koha saavutas Nikita Šitikov, kes otsustavas kohtumises oli paren Sandra Ausist seisuga 15:9
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Alexander Malvik, Kristiin Nilist, Dinara Anis ja Karoliina Velleste.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas Pevkur, kel on edetabelis 1247 punkti. Talle järgnevad Kristiin Nilisk 1134 punktiga ning Nikita Šitikov 1080 punktiga.
 
 
Õhtusel turniiril oli rekordiline arv osalejaid, kui starti tuli lausa 31 vehklejat. Esimest ringi alustasid kõige kindlamalt Henrik Priimägi ja Markus Salm, kes alistasid alagrupis kõik vastased ja said põhitabelisse esimese ja teise asetuse. Põhitabelisse kolmanda ja neljanda asetuse said Gaia Marianna Salm ja Kasper Tafenau, kes esimeses ringis pidid tunnistama ühe vastase paremust.
 
Poolfinaalidesse jõudsid peale põnevaid kohtumisi aga Henrik priimägi ja Juhan Salm ülemisest abeli poolest ning Erik Tobias ja Markus Salm tabeli alumisest poolest.
 
Finaali pääsesid Henrik, kes oli Juhanist parem seisuga 15:9 ja Erik, kes peale tasavägist heitlust alistas Markuse seisuga 15:14.
 
Finaalkohtumises saavutas suhteliselt kindla võidu Henrik, kes oma vastasest oli parem seisuga 15:10.
 
Kolmanda koha saavutas Juhan, kes otsustavas kohtumises oli 15:8 parem Markusest.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Mike Tammoja, Ilja Žurba, Rain Raidna ja Sergei Shishikin.
 
 
Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid 863 punktiga. Teisel kohal on Ilja Žurba 773 punktiga ning kolmandal positsioonil on Markus Salm 744 punktiga.
 

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]