Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Šitikov võitsid neljapäevaku etapi

Salm ja Šitikov võitsid neljapäevaku etapi

23.03.2018

22. märtsil peetud Neljapäevakute Karikasarja 27. etapil saavutasid esikoha Juhan Salm vanemas vanuserühmas ning Nikita Šitikov noorte etapil.
 
25 osalejaga etapil suutsid alagrupiringi täiseduga läbida kolm vehklejat – Nikita Šitikov, Jan Joonas Pevkur ja Dinara Anis, kes said põhitabelisse asetused 1.-3. Põhitabelisse neljanda asetuse sai Mathias Murumaa, kes alagrupiringis pidi tunnistama vaid ühe vastase paremust.
 
Sel korral õnnestus kõigil neljal noorel, kes ka peale alagruppe omasid kõrgemaid asetusi, ennast välja võidelda ka poolfinaalidesse.
 
Poolfinaalpaarist Nikita ja Mathiase vahel väljus võitjana Nikita, kes pääses finaali seisuga 15:12.
 
Teises poolfinaalis, kus omavahel kohtusid Dinara ja Jan Joonas, kulges kohtumine punkt punktis ning normaalaeg lõppes 6:6 viigiga. Lisaminutil oli otsustava torke sooritamisel sel korral kindlama ja täpsema käega Dinara ning liikus 7:6 võidufa finaali.
 
Kolmanda koha matšis suutis sarja liider Jan Joonas siiski poodiumikoha endale võita ning saavutas 15:13 seisuga kolmanda koha.
 
Finaalkohtumises Nikita ja Dinara vahel ei soovinud kumbki sportlane suuremaid riske võtta ning kohtumine kulges suhteliselt punktivaeselt. Normaalaja lõppedes oli Nikita edu 8:6 ning sellest piisas, et saavutada järjekordne etapivõit.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Marian Maripuu, Kristiin Nilisk, Mihhail Vassiljev ja Jaan Meier.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas, kel on edetabelis peale 27. etappi 914 punkti. Teisele positsioonile tõusis eilse võistlusega Dinara Anis, kel on nüüd 828 punkti ning kolmandale positsioonile langes Kristiin Nilisk, keda teisest kohast lahutab vaid 1 edetabelipunkt.
 
Õhtusel turniiril oli sel korral 26 osalejat ning alagrupiringis näitas kõige kindlamat vehklemist Jaron Kiiroja, kel ainsana õnnestus eelring läbida kõikide võitudega ning tagas sellega põhitabelisse endale esimese asetuse. Alagrupiringis vaid ühe kaotuse saanud vehklejaid oli kokku viis – Daniel Andreas Raid, Gaia Marianna Salm, Henrik Priimägi, Richard Kimask ja Markus Salm, kes said põhitabelisse asetused vastavalt 2.-6.
 
Poolfinaalidesse õnnestus neist sel korral pääseda Kiirojal, Priimäel ja Markus Salmil. neljanda vehklejana pääses poolfinaali Juhan Salm, kes veerandfinaalis alistas Daniel Andreas Raidi seisuga 15:9.
 
Esimene poolfinaalkohtumine Henriku ja Jaroni vahel oli väga tasavägine ning napi 10:9 võiduga liikus finaali Priimägi.
 
Teises poolfinaalis, isa ja poja kohtumises jäi peale vanem ja kogenum Juhan, kes pääses finaali 11:7 võiduga.
 
Kolmanda koha matš Jaroni ja Markuse vahel kulges aga väga tasavägiselt ning normaalaeg lõppes 10:10 viigiga. Lisaminutil suutis otsustava torke sooritada aga Markus ning saavutas seega 11:10 võiduga kolmanda koha.
 
Finaalkohtumises läks kohe alguses paari torkega ette Juhan ning sellise paaritorkelise vahega kulges ka kogu kohtumine. Lõpuks saavutas etapivõidu Juhan seisuga 9:6.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Daniel Andreas Raid, Kasper tafenau, Gaia Marianna Salm ja Sergei Shishikin.
 
 
Sarja liidrina jätkab Daniel Andreas Raid, kel on edetabelis 745 punkti. Talle järgnevad teisele positsioonile tõusnud Markus Salm 584 punktiga ning kolmandal positsioonil olev Ilja Žurba 567 punktiga.
 

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]