Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Tammoja ja Sadam võitsid NK etapi

Tammoja ja Sadam võitsid NK etapi

12.02.2016

Mike Tammoja võitis 28 osaleja konkurentsis noortele peetud Neljapäevakute karikasarja XXII etapi ning harrastajatele peetud XX etapil saavutas 12 vehkleja konkurentsis esikoha Taavi Sadam.

Noorte võistluse alagrupiturniiri alustasid sel korral kõige paremini Mikhail Pashchuk, Klim Gusarov, Jaron Truumaa ja Mike Tammoja, kes said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

Kõik favoriidid jõudsid suuremate raskusteta esimesest ringist edasi kaheksa parema hulka. Kaheksa parema hulgas muutusid kohtumised tunduvalt pingelisemateks ning võitja selgitamiseks tuli mitmel puhul kasutada ka lisaminutit.

Poolfinaalidesse jõudsid Mikhail Pashchuk (alistas Andra Taleni 11:10), Mike Tammoja (võitid Brenda Roosimaad 13:12), Leon Gedzo (oli parem Jaron Truumaast seisuga 15:12) ning Klim Gusarov (võitis Oliver Predet seisuga 15:10).

Poolifinaalides kohtusid omavahel seega Miša ja Mike ning Leon ja Klim. Mõlemad kohtumised kulgesid väga tasavägiselt ning vehklemiseks ettenähtud aja jookul ei suutnud keegi kohtumist 15 torkega lõpetada.

Esimesest poolfinaalist väljus 13:10 seisuga võitjana Mike ning teise kohtumise võitis Klim seisuga 14:11.

Kolmanda koha kohtumisesks Leonil enam nii palju energiat alles ei olnud ning Miša sai suhteliselt kondla 15:9 võidu.

Kuigi finaalkohtumine algas tasavägiselt, siis tehniliste tõrgete tõttu tuli matši mitlel korral peatada ning selle järgselt leidis parema mineku Mike, kelle võidunumbriteks sel korral jäid 10:5.

Esinelik peale 22. Etappi:

1 Mike Tammoja 786
2 Jaron Truumaa 681
3 Mikhail Pashchuk 651
4 Richard Kimask 606

Tulemused:

Harrastajate konkurentsis näitasid alagrupiturniiril teistest veidi paremat vehklemist Dmitri Laitenberg, Taavi Sadam, Marina Borisova ja Eduard Ehala, kes said põhitabelisse asetused 1.-4.

Neli esimest asetust olid 16-tabeli esimeses ringis vabad. Pääsuks poolfinaalidesse saavutasid Dmitri, Eduard ja Marina oma vastase üle küllaltki veenvad võidud, kui Taavil tuli maha pidada tuline heitlus Ruslan Jakimoviga. Sel koral jäi ühetorkelise paremusega peale Taavi, kes liikus 15:14 võiduga järgmisesse ringi.

Poolfinaalidest väljusid suhteliselt kindlate võitudega Dmitri ja Taavi. Kolmanda koha võitles võlja Eduard, kes otsustavas kohtumises oli 15:9 parem Marinast. Finaalkohtumiseks oli Taavil rohkem energiat ja ka tema torked olid täpsemad ning oma hooaja neljanda etapivõidu saavutas ta lausa 15:5 võiduga.

NK 11.02.2016 (30 of 30)

Esimesed neli peale 20. etappi:

1 Roman Melnikov 346
2 Kaire Pekkermann 325
3 Sergei Shishikin 319
4 Taavi Sadam 313

Tulemused:

NK 11.02.2016 (28 of 30)

 

Viimased uudised

Nikita Lambinen U12 EMV HÕBE!

26.10.2020

Laupäeval, 24. oktoobril Saku valla Spordikeskuses peetud U12 vanuseklassi Eesti Meistrivõistlustelt võitsid vehklemisklubi Tallinna Mõõk noorvehklejad kaks medalit – Nikita Lambinen saavutas individuaalturniiril suurepärase teise koha ning meie noormeeste võistkond, kuhu kuulusid lisaks individuaalsele hõbemedali omanikule veel Jevgeni Djagilev, Nikita Jarts ja Jürgen Salm, võitlesid välja igati tubli kolmanda koha!  Noormeeste individuaalturniiril läks starti 36 […]

Salm ja Priimägi Läänemaa MV poodiumil

18.10.2020

Eile, 17. oktoobril  Haapsalus peetud Endel Nelise nimelistel Läänemaa lahtistel meistrivõistlustel saavutas naiste arvestuses esikoha Katrina Lehis  (Le Glaive), kes dramaatilises finaalkohtumises Erika Kirpu (Tartu Kalev) vastu suutis viimase 15 sekundiga välja tulla kolmetorkelisest kaotusseisust ning lisaminutile mindi 11:11 viigiseisust. Otsustavale torkele veheldes oli kindlama käega taaskord Lehis ning võttis tulemusega 12:11 magusa turniirivõidu. Kolmandad kohad […]

U14 EMV võideti täiskomplekt medaleid!

12.10.2020

Laupäeval, 10. oktoobril peeti Haapsalus U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused epeevehklemises, kus osales ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk oma noorvehklejatega. Hommik algas individuaalturniiriga ning suurepärase alguse tegid nii Dinara Anis kui ka Aleks Kolesnik, kes alistasid alagrupiringis kõik oma vastased ning said põhitabelisse esimese asetuse. Poisid alustasid alagrupiturniiri, üldse väga hästi, sest play-off tabelis võitlesid esimese 8-hulka […]

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]