Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Tammoja ja Sadam võitsid NK etapi

Tammoja ja Sadam võitsid NK etapi

12.02.2016

Mike Tammoja võitis 28 osaleja konkurentsis noortele peetud Neljapäevakute karikasarja XXII etapi ning harrastajatele peetud XX etapil saavutas 12 vehkleja konkurentsis esikoha Taavi Sadam.

Noorte võistluse alagrupiturniiri alustasid sel korral kõige paremini Mikhail Pashchuk, Klim Gusarov, Jaron Truumaa ja Mike Tammoja, kes said põhitabelisse asetused vastavalt 1.-4.

Kõik favoriidid jõudsid suuremate raskusteta esimesest ringist edasi kaheksa parema hulka. Kaheksa parema hulgas muutusid kohtumised tunduvalt pingelisemateks ning võitja selgitamiseks tuli mitmel puhul kasutada ka lisaminutit.

Poolfinaalidesse jõudsid Mikhail Pashchuk (alistas Andra Taleni 11:10), Mike Tammoja (võitid Brenda Roosimaad 13:12), Leon Gedzo (oli parem Jaron Truumaast seisuga 15:12) ning Klim Gusarov (võitis Oliver Predet seisuga 15:10).

Poolifinaalides kohtusid omavahel seega Miša ja Mike ning Leon ja Klim. Mõlemad kohtumised kulgesid väga tasavägiselt ning vehklemiseks ettenähtud aja jookul ei suutnud keegi kohtumist 15 torkega lõpetada.

Esimesest poolfinaalist väljus 13:10 seisuga võitjana Mike ning teise kohtumise võitis Klim seisuga 14:11.

Kolmanda koha kohtumisesks Leonil enam nii palju energiat alles ei olnud ning Miša sai suhteliselt kondla 15:9 võidu.

Kuigi finaalkohtumine algas tasavägiselt, siis tehniliste tõrgete tõttu tuli matši mitlel korral peatada ning selle järgselt leidis parema mineku Mike, kelle võidunumbriteks sel korral jäid 10:5.

Esinelik peale 22. Etappi:

1 Mike Tammoja 786
2 Jaron Truumaa 681
3 Mikhail Pashchuk 651
4 Richard Kimask 606

Tulemused:

Harrastajate konkurentsis näitasid alagrupiturniiril teistest veidi paremat vehklemist Dmitri Laitenberg, Taavi Sadam, Marina Borisova ja Eduard Ehala, kes said põhitabelisse asetused 1.-4.

Neli esimest asetust olid 16-tabeli esimeses ringis vabad. Pääsuks poolfinaalidesse saavutasid Dmitri, Eduard ja Marina oma vastase üle küllaltki veenvad võidud, kui Taavil tuli maha pidada tuline heitlus Ruslan Jakimoviga. Sel koral jäi ühetorkelise paremusega peale Taavi, kes liikus 15:14 võiduga järgmisesse ringi.

Poolfinaalidest väljusid suhteliselt kindlate võitudega Dmitri ja Taavi. Kolmanda koha võitles võlja Eduard, kes otsustavas kohtumises oli 15:9 parem Marinast. Finaalkohtumiseks oli Taavil rohkem energiat ja ka tema torked olid täpsemad ning oma hooaja neljanda etapivõidu saavutas ta lausa 15:5 võiduga.

NK 11.02.2016 (30 of 30)

Esimesed neli peale 20. etappi:

1 Roman Melnikov 346
2 Kaire Pekkermann 325
3 Sergei Shishikin 319
4 Taavi Sadam 313

Tulemused:

NK 11.02.2016 (28 of 30)

 

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]