Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

U14 EMV võideti täiskomplekt medaleid!

U14 EMV võideti täiskomplekt medaleid!

12.10.2020

Laupäeval, 10. oktoobril peeti Haapsalus U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused epeevehklemises, kus osales ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk oma noorvehklejatega.

Hommik algas individuaalturniiriga ning suurepärase alguse tegid nii Dinara Anis kui ka Aleks Kolesnik, kes alistasid alagrupiringis kõik oma vastased ning said põhitabelisse esimese asetuse.

Poisid alustasid alagrupiturniiri, üldse väga hästi, sest play-off tabelis võitlesid esimese 8-hulka ennast koguni kuus meie sportlast.

Paraku ootas meie noori eest harva esinev ebaõnn, kui pingeliste kohtumiste järel ei suutnud ennast medalile vehelda mitte ükski sportlane. Kõige lähemal poolfinaalile oli Dinara Anis, kes veerandfinaalis juhtis tulevase Eesti meistri, Julia Trynova vastu torgetega 12:7 ja 14:11, kuid võidutorget ei suutnudki sooritada.

Poiste arvestuses tuli Eesti meistriks Oskar Pisnenko (En Garde), kes finaalkohtumises alistas Nikita Kozlovi (IREM) torgetega 15:8

Kolmandad kohad kuulusid Airon Kindlus Aigrole (Le Glaive) ja Joonas Laanesaarele (En Garde)

Meie poiste kohad lõpuprotokollis:

5. Jüri Khudobkin

6. Marko Puhm

7. Karl Egert Koemets

9. Aleks Kolesnik

10. Edvin Jahu

11. Ott Hendrik Erss

15. Marek Puhm

21. Martin Kuzovkov

22. Jegor Matskevitš

23. Oliver Eltmaa

24. Nikita Lambinen

28. Gustav Aas

TULEMUSED

Neidude arvestuses tuli mõnevõrra üllatuslikult Eesti meistriks Julia Trynova (En Garde), kes finaalis alistas oma klubikaaslase, Eesti edetabelit liidri Anneli Proosvälja koguni tulemusega 15:5

Kolmandad kohad olid Ksenja Pärnin (Tartu Kalev) ja Polina Kapitonenko (SBSK Draakon)

Tallinna Mõõk tüdrukute kohad:

5. Dinara Anis

10. Ilona Shkljarova

13. Karina Korkkinen

16. Alice Shatunova

23. Anna Klimenko

26. Anush Matinjan

29. Mia Kotkin

30. Sofia Solovjova

31. Anastassia Korn

TULEMUSED

Kui individuaalturniir ei andnud meie sportlastele erilist põhjust rõõmustamiseks, siis võistkonnavõistluseks suutsid meie noored ennast koguda ning suurepärast vehklemist näitasid nii meie poisid kui ka tüdrukud.

Poiste võistkondlikuks Eesti meistriks tuli vehklemisklubi Tallinna Mõõk I võistond (Edvin Jahu, Aleks Kolesnik, Karl Egert Koemets ja Ott-Hendrik Erss), kes pingelises finaalkohtumises alistasid vehklemisklubi En Garde esindusvõistkonna torgetega 45:45

Kolmanda koha võitlesid välja aga Tallinna Mõõk II võistkonnas vehelnud poisid (Marek ja Marko Puhm, Jüri Khudobkin ja Oliver Eltmaa), kes otsustavas kohtumises olid paremad vehklemisklubi Le Glaive noorvehklejatest tulemusega 45:24

TULEMUSED

Kui tüdrukute individuaalturniiril jäi meie esinumbril otsustavusest veidi vajaka, siis võistkonnavõistlusel näitas Dinara Anis oma sisu ning tõi veerandfinaalis võistkonna välja raskest seisust, kui suutis kohtumise viimastel sekunditel viigistada matši IREM vastu ning lisaajal sooritada ka võidutorke.

Poolfinaalis vehklesid meie tüdrukud Tartu Kalevi vastu juba palju kindlamalt ning tulemusega 45:32 jõudis meie võistkond (Dinara Anis, Ilona Shkljarova, Karina Korkkinen ja Anush Matinjan) finaali, kus mindi vastamisi En Garde võistkonnaga, kus vehklesid nii individuaalturniiri võitja kui ka teine koht.

Meie tüdrukud andsid vastastele korraliku lahingu ning kolme minimatši ajal mingi rajale ka meie tüdrukute eduseisus, kuid paraku olid vastased viimastes minimatšides kindlamad ning tulemusega 41:45 tuli vastu võtta igati korralik teine koht.

TULEMUSED

Viimased uudised

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses. Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm […]

Alanud on vastuvõtt Audentese Spordigümnaasiumisse

Audentese Spordigümnaasiumi 2021/2022. õppeaasta sisseastumise ajakava Õpilaskandidaat esitab elektroonilise sisseastumisavalduse vahemikus 01.02.2021 – 20.04.2021 Õpilaskandidaadid esitavad oma sooviavaldused spordialaliitudele 28.02.2021 Spordialaliidud esitavad õpilaskandidaatide nimekirjad EOK-le hiljemalt 15.03.2021 EOK esitab Audentesele õpilaskandidaatide nimed hiljemalt 29.03.2021 Vastuvõtuvestlused ja testid õpilaskandidaatidega toimuvad Tallinnas (Tondi 84/1) – 20.04.2021 kell 11:00 Vastuvõtuvestluste tulemused, info EOK-le ja www.audentes.ee 03.05.2021 Vastuvõtukomisjon* kinnitab lepingute sõlmimisele kutsutavad õpilased 11.06.2021 Lepingute sõlmimine õpilaste ja õpilaste esindajatega elektroonilises kliendikeskkonnas või kohapeal Audenteses 15.–18.06.2021 kell 10–14 Tallinnas (Tondi 84/1) […]

In Memoriam – Kalle Rõõmus (15.09.1955–13.11.2020)

17.11.2020

Arhitekt Kalle Rõõmus (1955-2020). Autor/allikas: SCANPIX / PM / PEETER LANGOVITS   Lahkus vehklemisklubi Tallinna Mõõk pikaaegne president  Kalle Rõõmus (15.09.1955–13.11.2020) Kalle Rõõmus oli vehklemisklubiga Tallinna Mõõk seotud alates klubi asutamisest ning aitas klubi tegevusi korraldada ja organiseerida olles klubi pikaaegne president. Tema omanimeline arhitektuurobüroo koostas ka projekti Mustamäel asuva vehklemissaali renoveerimiseks, millest lõpuks valmis […]