Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

Noorte koondised

Juunioride– ja  kadettide koondisesse kvalifitseerumise ja finantseerimise tingimused 2017-2018 hooajal

KVALIFITSEERUMINE

Juuniorid neiud ja noormehed

Arvesse lähevad 4 paremat tulemust juunioride või täiskasvanute MK etappidelt arvestades turniiri  koefitsienti. Juunioride MK etappidel on koefitsient muutuv – 50 või vähem sportlast on koefitsient 0,5, 51 kuni 100 sportlast on koefitsient 1,0,  101 kuni 200 sportlast  on koefitsient 1,5 ja üle 200 sportlase koefitsient  2. Täiskasvanute MK etappidel on koefitsient 1,0.

Lisaks lähevad arvesse:

  1. Juunioride EM koefitsiendiga 1,5.
  2. Täiskasvanute Euroopa- ja maailmameistrivõistlused.
  3. Põhjamaade juunioride ja täiskasvanute meistrivõistlused.
  4. Kõik  Eestis toimuvad juunioride ja täiskasvanute võistlused – koefitsiendiga 1,0, juhul kui ei lange kokku juunioride MK etappidega.
  5. Üks Venemaa koondise reitingusse minevatest juunioride turniiridest. Võistlus annab punkte kui rahvusvaheline võistlus.
  6. Koondise moodustamise edetabelis kajastub ka juunioride MM koefitsiendiga 2.

NB! Kuu aja jooksul peale kadettide- ja juunioride tiitlivõistlusi toimuvad võistlused kadettide- ja juunioride uue hooaja koondise moodustamise edetabelites arvesse ei lähe.

 

Kadetid neiud ja noormehed
Arvesse lähevad:

  1. Üks Venemaa koondise reitingusse minevatest kadettide turniiridest. Võistlus annab punkte kui rahvusvaheline võistlus
  2. Neli paremat tulemust kadettide Euroopa KV või juunioride MK etappidelt
  3. Kadettide ja juunioride EM

Kõikide võistluste puhul arvestatakse turniiri koefitsienti. Koefitsient turniiridel  on muutuv – 50 või vähem sportlast on koefitsient 0,5, 51 kuni 100 sportlast on koefitsient 1,0,  101 kuni 200 sportlast  on koefitsient 1,5 ja üle 200 sportlase koefitsient  2. Kadettide EM on koefitsiendiga 1,5.

Lisaks lähevad arvesse Põhjamaade kadettide, juunioride ja täiskasvanute  meistrivõistlused ning kõik  Eestis toimuvad  kadettide ja juunioride võistlused koefitsiendiga 1,0; samuti Eesti täiskasvanute võistlused koefitsiendiga 1,0. Koondise moodustamise edetabelis kajastub ka kadettide ja juunioride MM koefitsiendiga 2.

NB! Kuu aja jooksul peale kadettide- ja juunioride tiitlivõistlusi toimuvad võistlused kadettide- ja juunioride uue hooaja koondise moodustamise edetabelites arvesse ei lähe.

Koondised (kadetid ja juuniorid) moodustatakse tiitlivõistlusteks järgnevalt– 3 edetabeli esimest ja 1 peatreeneri ja koondislaste isiklike treenerite (edetabeli viie esimese vehkleja treenerid) hääletuse tulemusena. Neljas koondislane valitakse edetabelis olevate vehklejate seast. Kui hääletus jääb viiki, valib viimase koondislase peatreener. Otsuse kinnitab Eesti Vehklemisliidu juhatus.

 

FINANTSEERIMINE

Vastavalt rahalistele vahenditele otsustab EVL-i juhatus enne tiitlivõistlust finantseerida kulud A või B kriteeriumite alusel.

Sportlane peab osalema koondise peatreeneri poolt korraldataval treeningkogunemisel. Juhul, kui sportlane ei osale koondise peatreeneri poolt korraldataval treeningkogunemisel, siis EVL ei finantseeri sportlase lähetamist tiitlivõistlusele.

Võistlused, mis lähevad arvesse koondise finantseerimisel
Juuniorid – Täiskasvanute ja juunioride MK etapid, täiskasvanute ja juunioride EM, täiskasvanute MM, Venemaa etapid, juunioride Põhjamaade MV*.
Kadetid – Juunioride MK etapid, Euroopa KV etapid, kadettide EM, Venemaa etapid, kadettide ja juunioride Põhjamaade MV*.

*Kadettide ja juunioride Põhjamaade meistrivõistlustel medali võitnud sportlased saavad B-kriteeriumi järgi 100% finantseeringu tiitlivõistlusteks.

A kriteerium:

Juunioride ja kadettide koondise liikme finantseerimine 100%. Arvesse lähevad kõik võistlused alates koefitsiendiga 1,0.

·       Kui sportlane tuleb ühe korra nelja parema hulka

·       Kui sportlane tuleb kaks korda kaheksa parema hulka

·       Kui sportlane tuleb kolm korda 16 parema hulka

Kui sportlane on täitnud B kriteeriumi, siis saab ta A kriteeriumi järgi 50 % finantseeringu tiitlivõistlusteks.

B kriteerium:

Juunioride ja kadettide koondise liikme finantseerimine 100%. Arvesse lähevad kõik võistlused alates koefitsiendiga 1,0.

·       Kui sportlane tuleb ühe korra kaheksa parema hulka

·       Kui sportlane tuleb kaks korda 16 parema hulka

·       Kui sportlane tuleb kolm korda 32 parema hulka

Kui normi mittetäitnud koondislane on Eesti edetabeliliider, saab ta B-kriteeriumi järgi 50% finantseeringu.

Tagantjärgi tasustatakse sportlast:

·       100% kui sportlane saavutab tiitlivõistlustel individuaalselt 1-8. koha.

·       50% kui sportlane saavutab tiitlivõistlustel individuaalselt 9-16. koha.

·       100% kui võistkond saavutab tiitlivõistlustel 1-4. koha.

·       50% kui võistkond saavutab tiitlivõistlustel 5.-8. koha.

Tagantjärgi tasustatakse treenerit:

·       100% kui sportlane saavutab tiitlivõistlustel individuaalselt 1-8. koha.

·       50% kui sportlane saavutab tiitlivõistlustel individuaalselt 9-16. koha.