uudised

>>

U14 EMV võideti täiskomplekt medaleid!

12.10.2020

Laupäeval, 10. oktoobril peeti Haapsalus U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused epeevehklemises, kus osales ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk oma noorvehklejatega.

Hommik algas individuaalturniiriga ning suurepärase alguse tegid nii Dinara Anis kui ka Aleks Kolesnik, kes alistasid alagrupiringis kõik oma vastased ning said põhitabelisse esimese asetuse.

Poisid alustasid alagrupiturniiri, üldse väga hästi, sest play-off tabelis võitlesid esimese 8-hulka ennast koguni kuus meie sportlast.

Paraku ootas meie noori eest harva esinev ebaõnn, kui pingeliste kohtumiste järel ei suutnud ennast medalile vehelda mitte ükski sportlane. Kõige lähemal poolfinaalile oli Dinara Anis, kes veerandfinaalis juhtis tulevase Eesti meistri, Julia Trynova vastu torgetega 12:7 ja 14:11, kuid võidutorget ei suutnudki sooritada.

Poiste arvestuses tuli Eesti meistriks Oskar Pisnenko (En Garde), kes finaalkohtumises alistas Nikita Kozlovi (IREM) torgetega 15:8

Kolmandad kohad kuulusid Airon Kindlus Aigrole (Le Glaive) ja Joonas Laanesaarele (En Garde)

TULEMUSED

Neidude arvestuses tuli mõnevõrra üllatuslikult Eesti meistriks Julia Trynova (En Garde), kes finaalis alistas oma klubikaaslase, Eesti edetabelit liidri Anneli Proosvälja koguni tulemusega 15:5

Kolmandad kohad olid Ksenja Pärnin (Tartu Kalev) ja Polina Kapitonenko (SBSK Draakon)

TULEMUSED

Kui individuaalturniir ei andnud meie sportlastele erilist põhjust rõõmustamiseks, siis võistkonnavõistluseks suutsid meie noored ennast koguda ning suurepärast vehklemist näitasid nii meie poisid kui ka tüdrukud.

Poiste võistkondlikuks Eesti meistriks tuli vehklemisklubi Tallinna Mõõk I võistond (Edvin Jahu, Aleks Kolesnik, Karl Egert Koemets ja Ott-Hendrik Erss), kes pingelises finaalkohtumises alistasid vehklemisklubi En Garde esindusvõistkonna torgetega 45:45

Kolmanda koha võitlesid välja aga Tallinna Mõõk II võistkonnas vehelnud poisid (Marek ja Marko Puhm, Jüri Khudobkin ja Oliver Eltmaa), kes otsustavas kohtumises olid paremad vehklemisklubi Le Glaive noorvehklejatest tulemusega 45:24

TULEMUSED

Kui tüdrukute individuaalturniiril jäi meie esinumbril otsustavusest veidi vajaka, siis võistkonnavõistlusel näitas Dinara Anis oma sisu ning tõi veerandfinaalis võistkonna välja raskest seisust, kui suutis kohtumise viimastel sekunditel viigistada matši IREM vastu ning lisaajal sooritada ka võidutorke.

Poolfinaalis vehklesid meie tüdrukud Tartu Kalevi vastu juba palju kindlamalt ning tulemusega 45:32 jõudis meie võistkond (Dinara Anis, Ilona Shkljarova, Karina Korkkinen ja Anush Matinjan) finaali, kus mindi vastamisi En Garde võistkonnaga, kus vehklesid nii individuaalturniiri võitja kui ka teine koht.

Meie tüdrukud andsid vastastele korraliku lahingu ning kolme minimatši ajal mingi rajale ka meie tüdrukute eduseisus, kuid paraku olid vastased viimastes minimatšides kindlamad ning tulemusega 41:45 tuli vastu võtta igati korralik teine koht.

TULEMUSED

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]