Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Priimägi võitsid NK etapi

Salm ja Priimägi võitsid NK etapi

11.05.2018

Neljapäevakute 34. etapil tõusid poodiumi kõrgeimale astmele Markus Salm noorte arvestuses ning Henrik Priimägi vanemas vanuseklassis. Kahe võistlusklassi peale osales etapil 59 vehklejat.
 
30 osalejaga noorte etapil läbisid alagrupiturniiri täiseduga koguni viis vehklejat – Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Dinara Anis, Kristiin Nilisk ja Nikita Šitikov, kes said põhitabelisse asetused 1-5.
 
Poolfinaalidesse õnnestus neist ennast vehelda Markusel, Dinaral ja Kristiinil.
 
Nikital tuli veerandfinaalis vastu võtta kaotus Kristiinilt seisuga 8:3 ning Jan Joonasel tuli peale väga tulist ja tasavägist heitlust tunnistada külalisvehkleja, Alexander Malviki 7:7 paremust, kes võitis tänu lisaminutiks loositud prioriteedile.
 
Esimeses poolfinaalis alistas Markus seisuga 15:6 Kristiini ning teises poolfinaalis oli Alexandrer parem Dinarast seisuga 11:3.
 
Finaalkohtumisest väljus võitjana Markus, alistades oma vastase seisuga 12:3
 
Kolmanda koha kohtumine Kristiini ja Dinara vahel kulges sarnaselt paljudele varasematele kordadele – kohtumine oli väga tasavägine ning torgetevaene ning matši normaalaeg lõppes 8:8 viigiga. Viimaseks minutiks sai loosiga prioriteedi Dinara, mis tähendas, et Kristiinil tuli olla aktiivsem pool. Dinara suutis kaitses kindlalt vehelda ning tegi ka otsustava torke, millega võitis endale etapilt kolmanda koha.
 
Kaheksa parema hulka jõudsid veel: Jan Joonas Pevkur, Nikita Šitikov, Karoliina Velleste ja Mathias Murumaa.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas Pevkur, kel on edetabelis 1212 punkti. Teisel positsioonil on endiselt Kristiin Nilisk 1109 punktiga ning kolmandal kohal jätkab Nikita Šitikov 1048 punktiga.
 
 
 
Õhtuses finaalis oli sel korral kohal koguni 29 vehklejat, kelledest alagrupiringi läbisid kõige paremini Markus Salm ja Kaido Koppel, alistades esimeses ringis kõik oma vastased. Põhitabelisse kolmanda ja neljanda asetuse said Daniel Andreas Raid ja Mike Tammoja, kes esimeses ringis pidid tunnistama ühe vastase paremust.
 
Mõnevõrra üllatuslikult ei õnnestunud ühelgi neist aga ennast poolfinaalidesse vehelda. Markus pidi juba 16-parema hulgas tunnistama Eduard Ehala 15:6 paremust, Kaido Koppel alistus veerandfinaalis Juhan Salmile seisuga 10:5. Danielil tuli 16-parema hulgas otsustava torkega alla vanduda Martti Moosusele seisuga 13:12 ning Mike Tammojal tuli veerandfinaalis vastu võtta kaotus Henrik Priimäelt seisuga 15:8.
 
Poolfinaalides kohtusid omavahel Oliver Prede, kes eelnevalt oli saanud kerge vigastuse tõttu loobumisvõidu Ehalalt ning Henrik Priimägi. Finaali pääses 15:7 võiduga Henrik.
 
Teisest poolfinaalist, kus omavahel kohtusid Martti Moosus ja Juhan Salm, väljus 14:13 võitjana Martti, saades juba päeva teise võidu otsustava torkega.
 
Finaalkohtumine Martti ja Henriku vahel otsustavale torkele ei läinud ning Henrik saavutas 15:13 võiduga järjekordse etapivõidu.
 
Kolmanda koha matš Oliveri ja Juhani vahel jäi aga normaalaja lõppedes 14:14 viiki ning lisaminutiks loositi prioriteet Juhanile. Lisaminutil oli otsustava torke sooritamisel veidi kindlama käega Juhan ning saavutas seega 15:14 seisuga etapilt kolmanda koha.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Kaido Koppel, Mike Tammoja, Ilja Šurba ja Eduard Ehala.
 
 
Sarja üldliider on endiselt Daniel Andreas Raid, kel on edetabelis 857 punkti. Teisel kohal on Ilja Šurba 756 punktiga ning kolmandal kohal jätkab Markus Salm 713 punktiga.
 
Neljapäevakute Karikasarjas on sel hooajal jäänud veel neli etappi, milledest üks on topelt punkte andvaks GP etapiks ning viimaseks etapiks on 2. juunil peetav Kevadmõõk, kus edetabelisse antakse lausa kolmekordsed punktid.

Viimased uudised

Alustame uut hooaega

22.08.2023

Kõikide rühmatreeningutega alustame vastavalt tunniplaanile alates 4. septembrist. Uueks hooajaks pidime natukene korrigeerima ka treeningute hinnakirja. Kui vahepealsetel aastatel olid veidi unarusse jäänud noorvehklejatele suunatud kodused vehklemisturniirid, siis vehklemisklubi Tallinna Mõõk võttis selles osas initsaiatiivi ning püüame taas aktiviseerida noore vanuseklasside (U12-U20) koduseid võistlussarju. Seetõttu tasub kindlasti silma peal hoida ka Eesti vehklemisliidu võistluskalendril ning […]

Edvin ja Dinara tõusid Taanis poodiumile!

24.08.2022

Kolmapäeva hommikul algasid Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade meistrivõistlused vehklemises. Esimesel päeval oli kavas U17 vanuseklassi epee, kus vehklemisklubist Tallinna Mõõk läks starti üheksa noormeest ja seitse neidu. Noormeeste turniiril, kus stardis oli 58 vehklejat, tegi suurepärase võistluse Edvin Jahu, kes läbi pika võistluspäeva näitas väga head ja enesekindlat vehklemist ning pääses kindlate võitudega finaali. Finaalis tuli […]