Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Priimägi võitsid NK etapi

Salm ja Priimägi võitsid NK etapi

11.05.2018

Neljapäevakute 34. etapil tõusid poodiumi kõrgeimale astmele Markus Salm noorte arvestuses ning Henrik Priimägi vanemas vanuseklassis. Kahe võistlusklassi peale osales etapil 59 vehklejat.
 
30 osalejaga noorte etapil läbisid alagrupiturniiri täiseduga koguni viis vehklejat – Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Dinara Anis, Kristiin Nilisk ja Nikita Šitikov, kes said põhitabelisse asetused 1-5.
 
Poolfinaalidesse õnnestus neist ennast vehelda Markusel, Dinaral ja Kristiinil.
 
Nikital tuli veerandfinaalis vastu võtta kaotus Kristiinilt seisuga 8:3 ning Jan Joonasel tuli peale väga tulist ja tasavägist heitlust tunnistada külalisvehkleja, Alexander Malviki 7:7 paremust, kes võitis tänu lisaminutiks loositud prioriteedile.
 
Esimeses poolfinaalis alistas Markus seisuga 15:6 Kristiini ning teises poolfinaalis oli Alexandrer parem Dinarast seisuga 11:3.
 
Finaalkohtumisest väljus võitjana Markus, alistades oma vastase seisuga 12:3
 
Kolmanda koha kohtumine Kristiini ja Dinara vahel kulges sarnaselt paljudele varasematele kordadele – kohtumine oli väga tasavägine ning torgetevaene ning matši normaalaeg lõppes 8:8 viigiga. Viimaseks minutiks sai loosiga prioriteedi Dinara, mis tähendas, et Kristiinil tuli olla aktiivsem pool. Dinara suutis kaitses kindlalt vehelda ning tegi ka otsustava torke, millega võitis endale etapilt kolmanda koha.
 
Kaheksa parema hulka jõudsid veel: Jan Joonas Pevkur, Nikita Šitikov, Karoliina Velleste ja Mathias Murumaa.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas Pevkur, kel on edetabelis 1212 punkti. Teisel positsioonil on endiselt Kristiin Nilisk 1109 punktiga ning kolmandal kohal jätkab Nikita Šitikov 1048 punktiga.
 
 
 
Õhtuses finaalis oli sel korral kohal koguni 29 vehklejat, kelledest alagrupiringi läbisid kõige paremini Markus Salm ja Kaido Koppel, alistades esimeses ringis kõik oma vastased. Põhitabelisse kolmanda ja neljanda asetuse said Daniel Andreas Raid ja Mike Tammoja, kes esimeses ringis pidid tunnistama ühe vastase paremust.
 
Mõnevõrra üllatuslikult ei õnnestunud ühelgi neist aga ennast poolfinaalidesse vehelda. Markus pidi juba 16-parema hulgas tunnistama Eduard Ehala 15:6 paremust, Kaido Koppel alistus veerandfinaalis Juhan Salmile seisuga 10:5. Danielil tuli 16-parema hulgas otsustava torkega alla vanduda Martti Moosusele seisuga 13:12 ning Mike Tammojal tuli veerandfinaalis vastu võtta kaotus Henrik Priimäelt seisuga 15:8.
 
Poolfinaalides kohtusid omavahel Oliver Prede, kes eelnevalt oli saanud kerge vigastuse tõttu loobumisvõidu Ehalalt ning Henrik Priimägi. Finaali pääses 15:7 võiduga Henrik.
 
Teisest poolfinaalist, kus omavahel kohtusid Martti Moosus ja Juhan Salm, väljus 14:13 võitjana Martti, saades juba päeva teise võidu otsustava torkega.
 
Finaalkohtumine Martti ja Henriku vahel otsustavale torkele ei läinud ning Henrik saavutas 15:13 võiduga järjekordse etapivõidu.
 
Kolmanda koha matš Oliveri ja Juhani vahel jäi aga normaalaja lõppedes 14:14 viiki ning lisaminutiks loositi prioriteet Juhanile. Lisaminutil oli otsustava torke sooritamisel veidi kindlama käega Juhan ning saavutas seega 15:14 seisuga etapilt kolmanda koha.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Kaido Koppel, Mike Tammoja, Ilja Šurba ja Eduard Ehala.
 
 
Sarja üldliider on endiselt Daniel Andreas Raid, kel on edetabelis 857 punkti. Teisel kohal on Ilja Šurba 756 punktiga ning kolmandal kohal jätkab Markus Salm 713 punktiga.
 
Neljapäevakute Karikasarjas on sel hooajal jäänud veel neli etappi, milledest üks on topelt punkte andvaks GP etapiks ning viimaseks etapiks on 2. juunil peetav Kevadmõõk, kus edetabelisse antakse lausa kolmekordsed punktid.

Viimased uudised

Põhjamaade MV, noored

30.08.2021

Noorte Põhjamaade Meistrivõistlused Espoos toimuvad 23.-24 oktoobril Eelregistreerimine Eesti Vehklemisliidule lõppeb aga juba 17. septembril Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osaleb võistlustel kindlasti ka meie sportlaste ja treeneritega ning reis Soome kestab reedest pühapäevani ehk 22.-24. oktoober. Selleks et saaksime hakata täpsemalt planeerima reisi, palun teavitada meid oma soovist võistlustel osaleda, kirjutades selleks juhan.salm@gmail.com VÕISTLUSTE INFO JA […]

Alustame uut hooaega!

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk alustab uue hooaja treeningutega 30. augustil! Kõik treeningud toimuvad vastavalt TUNNIPLAANILE.  – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

U20 Tallinna MV

16.08.2021

Tallinna Lahtised U20 MV epeevehklemises AEG: 04.09.2021 Tallinn Vanuse kategooria: Juuniorid (U20) Võistluspaik: Sõle Spordikeskus, Sõle tn 40a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Ajakava, juuniorid: Meeste  epee                                                  Naiste epee     09:45 Kohaloleku kinnitamise algus             15:00 Kohaloleku kinnitamise algus 10:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp              15:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp 11:00 Võistluse algus                                   16:00 Võistluse algus Reeglid: […]

Registreerimine uueks hooajaks!

04.08.2021

Oleme alustanud uute õpilaste registreerimist uueks hooajaks! – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Rühmatreeningutega alustame taas 30. augustil vastavalt TUNNIPLAANILE.  Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses. Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm […]