Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

Salm ja Priimägi võitsid NK etapi

Salm ja Priimägi võitsid NK etapi

11.05.2018

Neljapäevakute 34. etapil tõusid poodiumi kõrgeimale astmele Markus Salm noorte arvestuses ning Henrik Priimägi vanemas vanuseklassis. Kahe võistlusklassi peale osales etapil 59 vehklejat.
 
30 osalejaga noorte etapil läbisid alagrupiturniiri täiseduga koguni viis vehklejat – Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Dinara Anis, Kristiin Nilisk ja Nikita Šitikov, kes said põhitabelisse asetused 1-5.
 
Poolfinaalidesse õnnestus neist ennast vehelda Markusel, Dinaral ja Kristiinil.
 
Nikital tuli veerandfinaalis vastu võtta kaotus Kristiinilt seisuga 8:3 ning Jan Joonasel tuli peale väga tulist ja tasavägist heitlust tunnistada külalisvehkleja, Alexander Malviki 7:7 paremust, kes võitis tänu lisaminutiks loositud prioriteedile.
 
Esimeses poolfinaalis alistas Markus seisuga 15:6 Kristiini ning teises poolfinaalis oli Alexandrer parem Dinarast seisuga 11:3.
 
Finaalkohtumisest väljus võitjana Markus, alistades oma vastase seisuga 12:3
 
Kolmanda koha kohtumine Kristiini ja Dinara vahel kulges sarnaselt paljudele varasematele kordadele – kohtumine oli väga tasavägine ning torgetevaene ning matši normaalaeg lõppes 8:8 viigiga. Viimaseks minutiks sai loosiga prioriteedi Dinara, mis tähendas, et Kristiinil tuli olla aktiivsem pool. Dinara suutis kaitses kindlalt vehelda ning tegi ka otsustava torke, millega võitis endale etapilt kolmanda koha.
 
Kaheksa parema hulka jõudsid veel: Jan Joonas Pevkur, Nikita Šitikov, Karoliina Velleste ja Mathias Murumaa.
 
 
Sarja üldliidrina jätkab Jan Joonas Pevkur, kel on edetabelis 1212 punkti. Teisel positsioonil on endiselt Kristiin Nilisk 1109 punktiga ning kolmandal kohal jätkab Nikita Šitikov 1048 punktiga.
 
 
 
Õhtuses finaalis oli sel korral kohal koguni 29 vehklejat, kelledest alagrupiringi läbisid kõige paremini Markus Salm ja Kaido Koppel, alistades esimeses ringis kõik oma vastased. Põhitabelisse kolmanda ja neljanda asetuse said Daniel Andreas Raid ja Mike Tammoja, kes esimeses ringis pidid tunnistama ühe vastase paremust.
 
Mõnevõrra üllatuslikult ei õnnestunud ühelgi neist aga ennast poolfinaalidesse vehelda. Markus pidi juba 16-parema hulgas tunnistama Eduard Ehala 15:6 paremust, Kaido Koppel alistus veerandfinaalis Juhan Salmile seisuga 10:5. Danielil tuli 16-parema hulgas otsustava torkega alla vanduda Martti Moosusele seisuga 13:12 ning Mike Tammojal tuli veerandfinaalis vastu võtta kaotus Henrik Priimäelt seisuga 15:8.
 
Poolfinaalides kohtusid omavahel Oliver Prede, kes eelnevalt oli saanud kerge vigastuse tõttu loobumisvõidu Ehalalt ning Henrik Priimägi. Finaali pääses 15:7 võiduga Henrik.
 
Teisest poolfinaalist, kus omavahel kohtusid Martti Moosus ja Juhan Salm, väljus 14:13 võitjana Martti, saades juba päeva teise võidu otsustava torkega.
 
Finaalkohtumine Martti ja Henriku vahel otsustavale torkele ei läinud ning Henrik saavutas 15:13 võiduga järjekordse etapivõidu.
 
Kolmanda koha matš Oliveri ja Juhani vahel jäi aga normaalaja lõppedes 14:14 viiki ning lisaminutiks loositi prioriteet Juhanile. Lisaminutil oli otsustava torke sooritamisel veidi kindlama käega Juhan ning saavutas seega 15:14 seisuga etapilt kolmanda koha.
 
Esikaheksasse jõudsid veel: Kaido Koppel, Mike Tammoja, Ilja Šurba ja Eduard Ehala.
 
 
Sarja üldliider on endiselt Daniel Andreas Raid, kel on edetabelis 857 punkti. Teisel kohal on Ilja Šurba 756 punktiga ning kolmandal kohal jätkab Markus Salm 713 punktiga.
 
Neljapäevakute Karikasarjas on sel hooajal jäänud veel neli etappi, milledest üks on topelt punkte andvaks GP etapiks ning viimaseks etapiks on 2. juunil peetav Kevadmõõk, kus edetabelisse antakse lausa kolmekordsed punktid.

Viimased uudised

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]

Edukad Eesti meistrivõistlused (fotod)

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 3 medalit! Laupäeval Saku valla spordikeskuses peetud Eesti MV-l läksid vehklemisrajale 47 meesvehklejat ning 40 naisvehklejat, kelle seas 34 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast ja omad medalilootused. Individuaalvõistluse parima tulemuse eest hoolitsesid meie meesvehklejad. Eesti meistriks tuli SBSK Draakon vehkleja Ilian Bobrov, kes finaalkohtumises oli parem Tartu Kalevit esindavast Ruslan […]