Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

U14 Eestikatelt klubile kaks meistritiitlit!

U14 Eestikatelt klubile kaks meistritiitlit!

20.05.2018

Laupäeval, 19. mail Sõle spordikeskuses peetud Eesti U14 vanuseklassi meistrivõistlustel epeevehklemises jõudsid Eesti meistritiitlini Markus Salm noormeeste individuaalturniiril ning Tallinna Mõõga neidude võistkond koosseisus Karina Beimanova, Kristiin Nilisk, Karoliina Velleste ja Dinara Anis. Pronksmedali sai kaela Kristiin Nilisk individuaalturniirilt ning noormeeste võistkond koosseisus Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Mathias Murumaa ja Nikita Šitikov.

39 noormehe konkurentsis alustasid võistlust ka üheksa vehklemisklubi Tallinna Mõõk noort vehklejat. Esimese ringi läbis edukaimalt Markus Salm, kes alistas alagrupis kõik vastased ning sai põhitabelisse esimese asetuse. Hästi alustas ka Jan Joonas Pevkur, kel alagrupis tuli tunnistada vaid ühe vastase nappi paremust ning see andis talle tabelisse kaheksanda asetuse.

32-parema hulgas alistas Jan Joonas klubikaaslase Aleks Kolesniku seisuga 15:7 ning Markus võitis Artur Boroviki seisuga 15:2.

16 seas tuli aga Jan Joonasel vastu võtta kaotus Daniel Aidilt seisuga 12:15. Markus aga alistas  seisuga 15:8 Ott Alliku. Kokkuvõttes Jan Joonasele 10. koht.

Veerandfinaalis tuli Markusele vastu eelmises ringis Jan Joonasest jagu saanud Daniel Ait. Markus alistas vastase seisuga 15:9.

Poolfinaalvastaseks tuli Markusele Tartu vehkleja Ivan Kleštšin, kellest Markusel õnnestus parem olla seisuga 15:8.

Finaalis kohtus Markus aga koduse U14 edetabeli teise numbri Erik Tobiasega vehklemisklubist SBSK Draakon. Markus alustas kohtumist väga kindlalt ning läks matši 5:0 juhtima. Seejärel muutus matš mõnevõrra tasavägisemaks, kuid murrangut Erikul kohtumisse teha ei õnnestunud ning Markus saavutas Eesti meistritiitli finaalivõiduga 15:8

Kolmandad kohad saavutasid Ivan Kleštšin ja Valentin Altunin.

Noormeeste individuaalturniiri tulemused:

Neidude individuaalturniiril oli osalejaid 32 ning nende seas asus starti ka 6 meie klubi neidu. Alagrupiringi läbisid neist kõige edukamalt Karina Beimanova ja Kristiin Nilisk, kes alistasid kõik oma vastased ning said sellega põhitabelisse teise ja kolmanda asetuse. Dinara Anis tunnistas alagrupis vaid ühe vastase paremust ning sai tabelisse viienda asetuse.

Kõik kolm tüdrukut jõudsid ka veerandfinaalidesse, kus Karina kohtus Gabriela Truusega, Dinara vastaseks tuli Susanne Lannes ning Kristiinil Svetlana Trynova.

Ainsana õnnestus poolfinaali pääseda Kristiinil, kes oli oma vastases parem seisuga 15:13. Dinaral tuli tunnistada oma vastase 9:15 paremust ning Karina kaotusnumbriteks Gabriela vastu olid 5:13.

Kristiin alustas poolfinaalkohtumist Eesti U14 vanuseklasse liidri Gabriela Truuse vastu veidi tagasihoidlikult ja jäi kohtumises kohe 3-4 torkega taha. Kolmanda kolmandiku lõpus hakkasid aga ka Kristiini rünnakud vastast tabama ning seitse sekundit enne kohtumise lõppu oli Kristiin taga veel vaid ühe torkega ning seisuks oli 11:12. Järelejäänud sekunditega jõudis ta küll torkesse, kuid vastane oli kindlam ja võttis 15:12 võidu.

Gabriela Truuse võitis ka finaalkohtumise Susanne Lannese vastu seisuga 15:8 ning tuli sellega ka Eesti meistriks.

Kolmanda koha saavutas veel ka Anneli Proosväli, kes teises poolfinaalis tunnistas Lannese 8:15 paremust.

Neidude individuaalturniiri tulemused: 

Tallinna Mõõga neidude võistkond koosseisus Karina Beimanova, Kristiin Nilisk, Karoliina Velleste ja Dinara Anis tuli Eesti meistriks alistades poolfinaalis 45:24 SBSk Draakon võistkonna ning finaalis 45:29 En Garde neiud.

Tallinna Mõõga noormehed alistasid veerandfinaalis Tartu Kalev võistkonna seisuga 45:31, kuid tunnistasid poolfinaalis 33:43 seisuga SBSK Draakon paremust.

Noormeeste võistkonnavõistluse tulemused:

Kolmanda koha kohtumises õnnestus meie noormeestel võita SBSK Draakon II võistkond seisuga 45:39.

Võistkondliku Eesti meistritiitli saavutas En Garde võistkond, kes finaalis alistas SBSK Draakon esimese võistkonna seisuga 45:39

Noormeeste võistkonnavõistluse tulemused:

Viimased uudised

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup turniiri!

20.09.2020

Nikita Lambinen võitis Anastassia Cup 2020 ning meie võistkond saavutas kolmanda koha!   Pühapäeval, 20. septembril jätkus Sõle spordikeskuses Anastassia Cup 2020 vehklemisturniir poiste võistlustega kui kavas oli nii individuaalvõistlus kui ka võistkonnavõistlus ning meie sportlastel õnnestus medalini jõuda mõlemal võistlusel!   Individuaalturniiril võidutses vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlane Nikita Lambinen, kes vehkles terve päeva väga […]

Mia Kotkin Anastassia Cupil 8 hulgas

Laupäeval, 19. septembril  peeti Tallinnas, Sõle spordikeskuses U12 vanuseklassi epeeturniir tüdrukutele. Pikkade traditsioonidega turniiril läksid sel korral rajale 23 noort vehklejat. Individuaalselt saavutas turniirivõidu Eliisa Kikerpill (Tartu Kalev), kes finaalkohtumises oli tulemusega 10:5 parem Julia Trynovast (En Garde). Kolmandad kohad teenisid Milana Mistsenko (Irina Embrichi vehklemisklubi IREM) ja Stella Peterson (Põhjakotkas). Vehklemisklubi Tallinna Mõõk noortest […]

Edukad Eesti meistrivõistlused (fotod)

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 3 medalit! Laupäeval Saku valla spordikeskuses peetud Eesti MV-l läksid vehklemisrajale 47 meesvehklejat ning 40 naisvehklejat, kelle seas 34 vehklemisklubi Tallinna Mõõk sportlast ja omad medalilootused. Individuaalvõistluse parima tulemuse eest hoolitsesid meie meesvehklejad. Eesti meistriks tuli SBSK Draakon vehkleja Ilian Bobrov, kes finaalkohtumises oli parem Tartu Kalevit esindavast Ruslan […]