Tallinna mõõk

Vehklemisklubi ametlik koduleht

uudised

>>

U14 Eestikatelt klubile kaks meistritiitlit!

U14 Eestikatelt klubile kaks meistritiitlit!

20.05.2018

Laupäeval, 19. mail Sõle spordikeskuses peetud Eesti U14 vanuseklassi meistrivõistlustel epeevehklemises jõudsid Eesti meistritiitlini Markus Salm noormeeste individuaalturniiril ning Tallinna Mõõga neidude võistkond koosseisus Karina Beimanova, Kristiin Nilisk, Karoliina Velleste ja Dinara Anis. Pronksmedali sai kaela Kristiin Nilisk individuaalturniirilt ning noormeeste võistkond koosseisus Markus Salm, Jan Joonas Pevkur, Mathias Murumaa ja Nikita Šitikov.

39 noormehe konkurentsis alustasid võistlust ka üheksa vehklemisklubi Tallinna Mõõk noort vehklejat. Esimese ringi läbis edukaimalt Markus Salm, kes alistas alagrupis kõik vastased ning sai põhitabelisse esimese asetuse. Hästi alustas ka Jan Joonas Pevkur, kel alagrupis tuli tunnistada vaid ühe vastase nappi paremust ning see andis talle tabelisse kaheksanda asetuse.

32-parema hulgas alistas Jan Joonas klubikaaslase Aleks Kolesniku seisuga 15:7 ning Markus võitis Artur Boroviki seisuga 15:2.

16 seas tuli aga Jan Joonasel vastu võtta kaotus Daniel Aidilt seisuga 12:15. Markus aga alistas  seisuga 15:8 Ott Alliku. Kokkuvõttes Jan Joonasele 10. koht.

Veerandfinaalis tuli Markusele vastu eelmises ringis Jan Joonasest jagu saanud Daniel Ait. Markus alistas vastase seisuga 15:9.

Poolfinaalvastaseks tuli Markusele Tartu vehkleja Ivan Kleštšin, kellest Markusel õnnestus parem olla seisuga 15:8.

Finaalis kohtus Markus aga koduse U14 edetabeli teise numbri Erik Tobiasega vehklemisklubist SBSK Draakon. Markus alustas kohtumist väga kindlalt ning läks matši 5:0 juhtima. Seejärel muutus matš mõnevõrra tasavägisemaks, kuid murrangut Erikul kohtumisse teha ei õnnestunud ning Markus saavutas Eesti meistritiitli finaalivõiduga 15:8

Kolmandad kohad saavutasid Ivan Kleštšin ja Valentin Altunin.

Noormeeste individuaalturniiri tulemused:

Neidude individuaalturniiril oli osalejaid 32 ning nende seas asus starti ka 6 meie klubi neidu. Alagrupiringi läbisid neist kõige edukamalt Karina Beimanova ja Kristiin Nilisk, kes alistasid kõik oma vastased ning said sellega põhitabelisse teise ja kolmanda asetuse. Dinara Anis tunnistas alagrupis vaid ühe vastase paremust ning sai tabelisse viienda asetuse.

Kõik kolm tüdrukut jõudsid ka veerandfinaalidesse, kus Karina kohtus Gabriela Truusega, Dinara vastaseks tuli Susanne Lannes ning Kristiinil Svetlana Trynova.

Ainsana õnnestus poolfinaali pääseda Kristiinil, kes oli oma vastases parem seisuga 15:13. Dinaral tuli tunnistada oma vastase 9:15 paremust ning Karina kaotusnumbriteks Gabriela vastu olid 5:13.

Kristiin alustas poolfinaalkohtumist Eesti U14 vanuseklasse liidri Gabriela Truuse vastu veidi tagasihoidlikult ja jäi kohtumises kohe 3-4 torkega taha. Kolmanda kolmandiku lõpus hakkasid aga ka Kristiini rünnakud vastast tabama ning seitse sekundit enne kohtumise lõppu oli Kristiin taga veel vaid ühe torkega ning seisuks oli 11:12. Järelejäänud sekunditega jõudis ta küll torkesse, kuid vastane oli kindlam ja võttis 15:12 võidu.

Gabriela Truuse võitis ka finaalkohtumise Susanne Lannese vastu seisuga 15:8 ning tuli sellega ka Eesti meistriks.

Kolmanda koha saavutas veel ka Anneli Proosväli, kes teises poolfinaalis tunnistas Lannese 8:15 paremust.

Neidude individuaalturniiri tulemused: 

Tallinna Mõõga neidude võistkond koosseisus Karina Beimanova, Kristiin Nilisk, Karoliina Velleste ja Dinara Anis tuli Eesti meistriks alistades poolfinaalis 45:24 SBSk Draakon võistkonna ning finaalis 45:29 En Garde neiud.

Tallinna Mõõga noormehed alistasid veerandfinaalis Tartu Kalev võistkonna seisuga 45:31, kuid tunnistasid poolfinaalis 33:43 seisuga SBSK Draakon paremust.

Noormeeste võistkonnavõistluse tulemused:

Kolmanda koha kohtumises õnnestus meie noormeestel võita SBSK Draakon II võistkond seisuga 45:39.

Võistkondliku Eesti meistritiitli saavutas En Garde võistkond, kes finaalis alistas SBSK Draakon esimese võistkonna seisuga 45:39

Noormeeste võistkonnavõistluse tulemused:

Viimased uudised

Põhjamaade MV, noored

30.08.2021

Noorte Põhjamaade Meistrivõistlused Espoos toimuvad 23.-24 oktoobril Eelregistreerimine Eesti Vehklemisliidule lõppeb aga juba 17. septembril Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osaleb võistlustel kindlasti ka meie sportlaste ja treeneritega ning reis Soome kestab reedest pühapäevani ehk 22.-24. oktoober. Selleks et saaksime hakata täpsemalt planeerima reisi, palun teavitada meid oma soovist võistlustel osaleda, kirjutades selleks juhan.salm@gmail.com VÕISTLUSTE INFO JA […]

Alustame uut hooaega!

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk alustab uue hooaja treeningutega 30. augustil! Kõik treeningud toimuvad vastavalt TUNNIPLAANILE.  – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

U20 Tallinna MV

16.08.2021

Tallinna Lahtised U20 MV epeevehklemises AEG: 04.09.2021 Tallinn Vanuse kategooria: Juuniorid (U20) Võistluspaik: Sõle Spordikeskus, Sõle tn 40a, Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond Ajakava, juuniorid: Meeste  epee                                                  Naiste epee     09:45 Kohaloleku kinnitamise algus             15:00 Kohaloleku kinnitamise algus 10:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp              15:30 Kohaloleku kinnitamise lõpp 11:00 Võistluse algus                                   16:00 Võistluse algus Reeglid: […]

Registreerimine uueks hooajaks!

04.08.2021

Oleme alustanud uute õpilaste registreerimist uueks hooajaks! – Laste ja noorte vehklemistreeningud – Harrastus- ja võistlussportlastele – Täiskasvanute vehklemistreeningud – Vehklemiskoolitused ja vehklemisüritused nii sõpruskondadele kui ka firmadele Rühmatreeningutega alustame taas 30. augustil vastavalt TUNNIPLAANILE.  Uutel liitujatel on võimalik kasutada proovinädalat, mille vältel on treeningutes osalemine ilma lepinguta ning tasuta. Oma esmasest huvist vehklemistreeningutega liitumiseks […]

Markus Salm noorte MM 8. koht

19.04.2021

Eesti vehklemise jaoks oli aprilli alguses Egiptuses, Kairos peetud kadettide ja juunioride MM kahtlemata äärmiselt edukas, sest seitsme aastase vaheaja järel oli noorte maailmameistrivõistluste poodiumil Eesti noorvehkleja – seekord siis Susanne Lannes (Tartu Kalev), kes saavutas suurepärase kolmanda koha naiskadettide arvestuses. Kuid rõõmustamiseks andsid meile põhjust ka vehklemisklubi Tallinna Mõõk kaks noorvehklejat – Markus Salm […]